ایجاد زنجیره انسانی در اهواز جهت اعتراض به انتقال آب کارون به مرکز ایران

پایگاه خبری بروال گزارش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شماری از شهروندان اهوازی با تشکیل زنجیره انسانی در ساحل رودخانه کارون در اهواز، مخالفت خود را با انتقال آب این رودخانه به مناطق مرکزی ایران اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری محلی "بروال" این زنجیره انسانی روز چهارشنبه (16 اکتبر) در ساحل غربی رود کارون با حضور دوستداران محیط زیست تشکیل شده بود تا نسبت به انتقال آب سرشاخه کارون به اصفهان و سایر استان ها اعتراض شود.

بر اساس این گزراش در این اعتراض مدنی شماری از اهالی شهرهای مختلف استان شرکت داشتند و با تشکیل "این کمربند انسانی..نمادی از وحدت مردم" استان در برابر "سیاستهای انتقال آب بود".

یکی از حاضرین به تشریح اهداف این کمربند انسانی برای شرکت کنندگان پرداخت و از همگان درخواست کرد که مطالبات برحق خود را از طرق کاملا قانونی و مسالمت آمیز پیگیری نمایند و از هرگونه تشنج در تجمعات اعتراض آمیز جلوگیری نمایند.

به نوشته "بروال" یکی دیگر از حاضرین با بیان وضعیت کنونی رودخانه کارون که عمق آن در بعضی نقاط شهر اهواز به یک متر رسیده است خواستار پیگیری جدی فعالان محیط زیست خوزستان در این مورد شد.وی ریشه بسیاری از بیماریهای منتشره در خوزستان را کم آبی دانسته ،پدیده گردوغبار و خشک شدن مرداب هور العظیم را از مهمترین موارد زیست محیطی استان عنوان نموده اند.

یکی از شرکت کنندگان که خود را سیامک منصوری معرفی می کند در این باره به بروال گفت :تمامی سیاستهای اتخاذ شده در دولتهای سابق و فعلی بنا را بر خشک کردن کلیه رودخانه های خوزستان گذاشته اند.تا الآن قسمت اعظم کشاورزی استان بدلیل کم آبی نابود شده همین آبی هم که مانده را هم می خواهد ببرند تا از خوزستان یک بیابان درست کنند.

تجمع کنندگان از رئیس جمهوری، رئیس سازمان محیط زیست کشور، استاندار خوزستان، نمایندگان مجلس شورای ایران خواستند تا با پیگیری ویژه و سریع جهت رفع مشکل کم آبی کارون از انتقال آب از سرشاخه های آن به دیگر استانها جلوگیری شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید