اخبار ضد و نقیض درباره خودکشی بازیکن اهوازی ''داماش گیلان'' به دلیل توهین نژادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ماجرای بستری شدن سعید حلافی بازیکن سابق تیم پرسپولیس و عضو کنونی تیم داماش گیلان، ابعادی مختلف یافته است. ابتدا خبر خودکشی او منتشر می شود، پس از آن این خبر تکذیب می شود. برخی از رسانه های خبری دلیل خودکشی او را ''توهین نژادی'' توسط مسئولان باشگاه داماش گیلان عنوان می کنند.

''کمپین صلح فعالان در تبعید'' به نقل از منابع خود نوشته است که، سعيد حلافى بازیکن23 ساله عرب ایرانی به دلیل آنچه ''بدرفتارى عوامل باشگاه داماش با خودش ذکر کرد''، با خوردن ۹۵ قرص دست به خودکشی زد.

این بازیکن جوان فوتبال ایران که سابقه مصاحبه هایی انتقادی عليه كادر فنى و همچنين اميرعابدينى مديرعامل داماش گیلان داشته، در مصاحبه با سایتهای محلی گفته است: ''من همیشه عاشق فوتبال بوده‌ام و مثل خیلی از اهوازی ها با فوتبال زنده‌اند. داماش را دوست داشتم که به این تیم آمدم، اما متأسفانه مشکلات در این تیم از لحاظ روحی‌ و روانی فشار عجیبی به من وارد آورد. به این موضوع نیمکت نشینی را باید افزود. باور کنید از خودم بی خود شده بودم. شب ۹۵ قرص خوردم تا از خیلی چیزها راحت شوم.''

این خبر که ابتدا توسط خبرگزاری ''فارس'' نزدیک به سپاه پاسداران منتشر شده بود؛ اما پس از آن توسط این خبرگزاری تکذیب شد.

خبرگزاری فارس در تکذیب خبر خودکشی بازیکن جوان داماش، با بی نظم خواندن وی به نقل از علی سراوانی مدیر رسانه‌ای داماش گیلان نوشت: ''حلافی روز گذشته در تمرین تیم حضور داشت و حتی شام را هم در باشگاه خورد اما پس از صرف شام از باشگاه بیرون رفت و همراه دوستانش بود تا اینکه به باشگاه اطلاع دادند حال او بد است و به بیمارستان منتقل شده که ظاهراً این مسئله مسمومیت غذایی-دارویی عنوان شده است.''

Advertisement

این اظهارات در حالی مطرح می شود که افشین ناظمی، مربی داماش، ظهر پنج شنبه ۱۷-۱۰-۲۰۱۳ در نشست خبری قبل از دیدار تیمش با پرسپولیس در سالن کنفرانس سازمان لیگ برتر ضمن تایید خودکشی سعید حلافی گفت: ''این اتفاق بسیار عجیبی بود. دو روز پیش حلافی بسیار سرحال بود اما بعد از آن شنیدم که مصدوم شده است. پس از شنیدن این خبر فوراً پزشک تیم را به بالین او فرستادم و پزشک تیم پس از برگشت عنوان کرد که حلافی قرص خورده و دیدم که همه از خودکشی او صحبت می کردند.''

قضیه اما به اینجا ختم نشد. بنا بر ادعای سایت ''کمپین صلح فعالان در تبعید'' به نقل از منابع موثق خود، بازیکن جوان تیم داماش گیلان تحت فشار م با اظهاراتی متناقض و عجیب وادار به تکذیب خودکشی خود شد.

وی در گفتگوی تلفنی در برنامه ''سكو'' در شبکه استانی ''باران'' ضمن تکذیب خودکشی، به تقدیر از على سراوانى مسئول روابط عمومى داماش که اتومبيلى در اختيارش گذاشته بود تا نزد خانواده اش در تهران برود، تقدیر کرد.

وی همچنین در این برنامه دليل مشكلات پيش آمده براى خودش را نه خودكشى كه يك مسموميت غذايى و خوردن تنها ده قرص براى بهبودى اش دانست.

حلافی حتی در این برنامه اعلام كرد كه تمام مصاحبه هايى كه ''در بيست و چهار ساعت اخير" انجام داده و از سوى او منتشر شده است در شرايط روحى و روانى مناسبى انجام نداده است و هيچ مشكلى ندارد جز عدم حضور در تركيب ثابت داماش!

سعید حلافی در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و امید عضو تیم ملی ایران بود. او نخستین بار در هفده سالگی با صنعت‌نفت آبادان به مربی‌گری مجتبی تقوی، مقابل استقلال به میدان رفت که در آن بازی با دو گل، باعث پیروزی ۳ بر ۲ تیمش شد. او سال ۲۰۰۷ هم در مسابقات مقدماتی جوانان آسیا با مربی‌گری نناد نیکولیچ، صدرنشینی را تجربه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید