سخنرانی هاشمی رفسنجانی با شعار ''مرگ بر آمریکا'' نیمه تمام ماند

در شهر کرمانشاه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنرانی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در کرمانشاه، با شعار ''مرگ بر آمریکا'' نیمه تمام ماند.

به گزارش خبرگزاری ''مهر''، سخنرانی هاشمی رفسنجانی که عصر دوشنبه ۱۴-۱۰-۲۰۱۳ برای شرکت در مراسم بزرگداشت ''چهارمین شهید محراب'' راهی کرمانشاه شده بود، با تکرار چندباره شعار "مرگ بر امریکا" از سوی برخی حاضران در مراسم نیمه‌تمام ماند.

بر اساس این گزارش سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا باعث شنیده شدن پراکنده شعارهای دیگر در مراسم و درنهایت بر هم خوردن نظم سخنرانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.

هاشمی رفسنجانی با این شرایط ترجیح داد که سخنرانی خود را با این جمله که "فشردگی مراسم زیاد است و به همین دلیل سخنرانی خود را همین جا به پایان می‌برم" مراسم را به اتمام رساند.

هاشمی چندین بار از مردم خواست که شعارها را متوقف کنند تا وی بتواند به سخنرانی خود ادامه بدهد که اینگونه نشد و وی تصمیم به اتمام سخنانش گرفت.

به نظر می رسد سر دادن این شعار واکنشی به بازنشر خاطره هاشمی رفسنجانی در سایتش درباره شعار ''مرگ بر آمریکا'' باشد. بازنشر خاطرات هاشمی رفسنجانی درباره نظر مثبت آیت الله خمینی با حذف شعار ''مرگ بر آمریکا'' در سایت او، واکنش های منتقدانه بسیاری از سوی اصولگرایان در پی داشت.

البته او در مصاحبه با روزنامه ''جمهوری اسلامی'' بارنشر خاطراتش را درباره نظر آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در خصوص شعار ''مرگ بر آمریکا'' نادرست و بدون هماهنگی خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید