رئیس شورای هماهنگی حزب الله: هدف طراحان رابطه با آمریکا نافرمانی مدنی در ایران است

به انتقاد از تلاش های دولت روحانی در تعامل با غرب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین الله اکرم رئیس شورای هماهنگی حزب الله ایران می گوید هدف طراحان رابطه با آمریکا، ''نافرمانی مدنی'' در ایران است.

الله کرم در مصاحبه با سایت ''خیبر آنلاین'' گفته است گروهی در ایران و آمریکا با هدف افزایش مطالبات مردم به برقراری رابطه دو کشور دامن می‌زنند و تلاش می‌کنند مردم را به این سمت سوق دهند که رابطه با آمریکا پایان مشکلات است.

الله‌ کرم افزوده است که افزایش این مطالبات در آینده یا منجر به ناامیدی مردم می‌شود و یا نافرمانی مدنی را به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرده است که طرح اوباما و دوستانش این است که در کشور شاهد یک دودستگی بین مردم شود که این مساله به بی‌ثباتی در کشور دامن خواهد زد.

الله کرم اظهار داشته است: ''اوباما با انجام مکالمه تلفنی تنها موفق شد ۳۴ سال مقاومت ملت ایران در مقابل عدم واگذاری مساله را به چالش بکشد.''

اشاره او به گفت و گوی تلفنی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران پس از ۳۴ قطع رابطه میان دو کشور است. این مکالمه تلفنی در راه بازگشت حسن روحانی از هتل به فرودگاه نیویورک هنگام صورت گرفت. روحانی برای حضور در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک رفته بود.

رئیس شورای هماهنگی نیروهای حزب‌الله در بخش دیگری از این گفتگوی خود از محمود احمدی‌نژاد و عملکرد دولت وی به عنوان یکی از عوامل اصلی پیروزی حسن روحانی نام برده است.

وی در این باره گفته است: ''تورم بالای ۳۰ درصد و شیوه عملکرد احمدی‌نژاد در مسایل اقتصادی مردم را به این نتیجه رساند که آقای روحانی می‌تواند کشور را از این مشکلات اقتصادی نجات دهد.''

الله کرم ادامه داده است: ''عملکرد احمدی‌نژاد، اختلافاتش با مجلس، ارتباطش با جریان انحرافی، همچنین عدم اجماع در اصول‌گرایان، مردم را به سمت روحانی سوق داد.''

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید