امام جمعه موقت تهران: مذاکره اوباما و روحانی با چراغ سبز خامنه ای بود

اختلاف نظر مقام های ایرانی بر سر گفت و گوی تلفنی روسای جمهوری آمریکا و ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران می گوید که مذاکره باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با چراغ سبز آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

اگر چه به گفته او این چراغ سبز به منظور نشان دادن ماهیت ''غیر قابل اعتماد'' آمریکا بود.

صدیقی در مصاحبه با سایت ''نسیم'' گفته است: ''ظهارات متناقض اوباما پس از گفتگوی تلفنی و مذاکره وزرای خارجه، غیرقابل اعتماد بودن دولت آمریکا را اثبات کرد.''

امام جمعه موقت تهران اظهار داشته است: ''چراغ سبز رهبر معظم انقلاب برای آغاز مذاکرات، باعث شد تا چهره دروغگوی آمریکا برای دنیا روشن شود.''

این اظهارات نشان از اختلاف نظر مقام های ایرانی بر سر گفت و گوی روحانی و اوباما است. مسئولان ایرانی توافق نظری درباره آن چه که در سفر روحانی به نیویورک برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد روی داد، ندارند.

برخی از اقدام های دولت و گفت و گوی تلفنی روحانی با اوباما و همچنین گفت و گوی کوتاه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست گروه ۵+۱ با ایران، حمایت می کنند و برخی دیگر از آن انتقاد می کنند.

به طور مثال روزنامه ''کیهان'' که توسط حسین شریعتمداری نماینده آیت الله خامنه ای اداره می شود، یکی از منتقدان سفت و سخت عملکرد دولت روحانی در نیویورک است.

محمد جواد لاریجانی مسئول کمیته حقوق بشر قوه قضائیه ایران با انتقاد شدید از دولت روحانی، مذاکرات ایران و آمریکا را ''نقشه رژیم صهیونیستی'' دانسته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید