یک استاد حوزه قم امام جمعه اهل سنت زاهدان را به مذهب تشیع دعوت کرد

در یک اقدام کم سابقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد امیری سوادکوهی از اساتید حوزه علمیه قم، مولوی عبد الحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان را به مذهب تشیع دعوت کرد.

مولوی عبد الحمید اسماعیل زهی بزرگترین رهبر مذهبی اهل سنت بلوچستان و عضو اتحادیه جهانی علمای اسلام است.

در پیام سواد کوهی به مولوی عبد الحمید آمده است: ''به امید آن روز که همه مسلمانان امر خدا و رسول را به گوش جان خریده و همگان وارد مذهب اهل بیت علیهم السلام (که جز آن را طبق قرآن مجید، خدای متعال از احدی نمی پذیرد) شوند و یک پارچه و یک دست گشته و شاهد آن باشیم که طنین دل انگیز اشهد ان علی ولی الله از گلدسته های همه مساجد کشورمان و کشورهای جهان و علی الخصوص مسجد مکّی و مدنی طنین انداز شود و ندای آن گوش جهانیان را نوازش دهد و فضای عالم را به نور عدل و قسط منور فرماید.''

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان و مدیر بزرگترین حوزه علمیه اهل سنت ایران است. وی پس از فوت مولوی عبدالعزیز ملازاده امامت و مدیریت این حوزه را به عهده گرفت.

جمعیت مسلمانان در سال ۲۰۰۹، ۲۳٫۲٪ از جمعیت ۶٫۷۹ میلیاردی جهان، یعنی ۱٬۵۷ میلیارد نفر است. نزدیک‌ به ۶۰٪ از مسلمانان جهان در آسیا زندگی می کنند. از این شمار نزدیک‌ به ۲۰۰ میلیون نفر شیعه و بقیه سنی هستند.

بر اساس برآوردهای غیر رسمی سنی ها حدود 20 درصد از جمعیت 75 میلیونی ایران را تشکیل می دهند که بیشتر آنها در استان های کردستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، خراسان شمالی و رضوی، جنوبی و فارس، هرمزگان زندگی می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید