اختلاف روحانی با وزیر کشور و نمایندگان خامنه ای، عامل تاخیر در انتصاب استانداران

روندی که با انتقاد هاشمی رفسنجانی روبرو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش ها حاکی از آن است که اختلاف ها میان حسن روحانی رئیس جمهوری ایران از یک سو با عبد الرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و نمایندگی های آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در استان ها از سوی دیگر، باعث کندی در روند تعیین استانداران شده است.

عبد الرضا رحمانی فضلی از شخصیت های اصولگرای نزدیک به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران است.

به گزارش سایت ''استان بان'' حسن روحانی که از سه ماه پیش هدایت دولت یازدهم را در اختیار گرفته٬ در انتخابات استانداران به کندی و با ملاحظات سیاسی بسیاری عمل کرده است.

از اختلاف حسن روحانی با عبدالرضا رحمانی فضلی٬ وزیر کشور و نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها به عنوان دو عامل کندی روند انتخاب استانداران نام برده می‌شود.

اکبر هاشمی رفسنجانی٬ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اخیرا از این تاخیر دولت انتقاد کرده و گفته است ''طولانی شدن زمان انتخاب استانداران به صلاح دولت فعلی و مردم نیست.''

این اظهارات هاشمی رفسنجانی با خشم گروهی از محافظه‌کاران مواجه شده به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشت آن‌ها دور جدید حملات و انتقاد‌ها علیه وی را آغاز کرده‌اند.

گروهی از این محافظه‌کاران که در مجلس حضور دارند در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرده‌اند که هاشمی قصد «دخالت» در امور دولت را دارد و روحانی باید مانع این کار شود.

تنها مازندران، تهران، لرستان، اصفهان، خراسان‌شمالی، زنجان٬ البرز٬ سمنان٬ گلستان٬ کهگیلویه و بویراحمد٬ ایلام و مرکزی از جمله استان‌هایی هستند که استانداران آن‌ها مشخص شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید