روحانی: حقوق بشر، سیاسی نشود

مصمم به حل مساله هسته ای در کوتاه ترین زمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روحانی گفت:" مسأله حقوق بشر در هیچ کشوری کامل نیست و نواقصی دارد. البته باید ضمن به رسمیت شناختن تفاوت‌های فرهنگی یکدیگر اصولی نظیر آزادی بیان و تبادل اندیشه‌ها را مورد احترام قرار دهیم".

روحانی که در مراسم تسلیم استوار نامه سفیر جدید هلند در تهران صحبت می کرد، تحرکات ایجاد شده در حل پرونده هسته‌ای ایران را مورد تأکید قرار داد و گفت:" امیدواریم به زودی شاهد تسهیل و توسعه روابط ایران با کشورهای اتحادیه اروپا از جمله هلند در تمامی عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی باشیم".

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رئیس‌ جمهور ایران با بیان اینکه "جمهوری اسلامی ایران مصمم است مسأله هسته ‌ای در زمان کوتاه حل شود"، تصریح کرد: ایران، داشتن حقوق هسته‌ای در چارچوب ان.پی.تی را حق مسلم خود می‌داند و آمادگی دارد تا در چارچوب مذاکرات 1+5، ابهامات را رفع کند".

روحانی همچنین در همین مراسم ، با اشاره به مسأله حقوق بشر و تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، تأکید کرد: همه باید دقت کنیم که موضوع حقوق بشر یک مسأله سیاسی نشود و به این نکته توجه داشته باشیم که مسأله حقوق بشر در هیچ کشوری کامل نیست و نواقصی دارد. البته باید ضمن به رسمیت شناختن تفاوت‌های فرهنگی یکدیگر اصولی نظیر آزادی بیان و تبادل اندیشه‌ها را مورد احترام قرار دهیم.

وی با انتقاد از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران که حتی دسترسی مردم ایران به دارو را با مشکل مواجه کرده است، آن را یک تحریم ضدحقوق بشری خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید