آیت الله کاظمینی بروجردی در زندان دچار حمله قلبی شده است

بنا بر اعلام ''فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران''

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سایت ''فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران'' گزارش داده است که آیت الله حسین کاظمینی بروجردی که در زندان اوین تهران به سر می برد، دچار حمله قلبی شده است.

بنا بر این گزارش، آیت الله کاظمینی بروجردی که در آستانه هشتمین سال حضور خود در زندان است، شب یکشنبه ۲۹-۹-۲۰۱۳ به شدت دچار درد در ناحیه سینه و تنگی نفس شد ولی پس از گذشت ساعتها از این ناراحتی دوشنبه برای چندمین بار درطی این هفت سال ، دچار حمله قلبی و تنفسی شد.

این گزارش می افزاید که نهایتا ماموران زندان با وخیم شدن حال آیت الله کاظمینی بروجردی، او را به درمانگاه زندان منتقل کنند.

بنا بر این گزارش، در درمانگاه نیز مراقبتهای پزشکی لازم و خاصی برای او انجام داده نشد و تنها چند آزمایش از ایشان گرفته شد که نتیجه آزمایش تا کنون به اطلاع خانواده و خود آقای بروجردی نرسیده است.

سایت ''فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران'' می افزاید که نه تنها برای آیت الله کاظمینی بروجردی هیچ دارویی تجویز نشد و درمانی هم صورت نگرفت، با همان وضعیت وخیم به سلول بازگردانده شد.

آیت الله کاظمینی بروجردی که مخالف نظریه ولایت فقیه و طرفدار جدایی دین از سیاست است، نیمه شب ۸ اکتبر ۲۰۰۶ با حمله نیروهای اطلاعاتی و نیروی انتظامی به منزل وی به همراه شماری از هوادارانش بازداشت شد.

دادگاه ویژه روحانیت ایران آیت الله کاظمینی بروجردی را به ۱۱ سال زندان و مصادره اموال محکوم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید