.
.
.

امام جمعه تهران: شرایط مصر یک مصیبت بزرگی است چون رهبری عادل، فقیه و ولایت ندارند

با اشاره به حوادث اخیر مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امام جمعه موقت تهران روز جمعه 12-7-20132 در خطبه دوم نمازجمعه با اشاره به رویدادهای اخیر مصر گفت: شرایط امروز مصر یک مصیبت بزرگی است چون رهبری عادل ، فقیه و ولایت ندارند.

آیت الله امامی کاشانی افزود : "با کمال تاسف امروز مصر به روز سیاه نشسته است و این جز با اقدامات دشمنان در پشت پرده این حوادث ممکن نیست."

کاشانی همچنین اظهار داشت :" با کمال تاسف امروز مصر که کشوری با تمدن و ثروت های غنی است که در دامن اسلام بزرگ شده است به روز سیاه نشسته است و این حاصل کار دشمنان است، شرایط امروز مصر بر می گردد به خود ملت مصر و اینکه رهبری عدل، فقاهت و ولایت در آن کشور وجود ندارد اما خود ملت مصر باید به آنچه پیرامون شان می گذرد دقت و توجه داشته باشند".

به گزارش خبرگزاری مهر خطیب جمعه تهران با اشاره به نبود رهبری و ولایت در مصر گفت:" ملت مصر باید توجه کنند خداوند در قرآن کریم تهدیدی کرده است و امروز مخاطب این تهدید تمام ملت مصر هستند. در قرآن آمده است که در صورت عدم توجه به قبله، اقتدار از دست مسلمین می‌رود. مردم باید خودشان به هوش بیایند و به این و آن توجه نکنند و توجه به وحدت داشته باشند.

گفتنی است که ائمه موقت نمازجمعه تهران تاکنون واکنش های مختلفی را نسبت به تحولات و حوادث اخیر مصر از خود نشان داده اند. حجت الاسلام احمد خاتمی گفته بود " شیعه هراسی یکی از دلایل سقوط مرسی بود" و هفته گذشته آیت الله سعیدی امام جمعه موقت تهران نیز با اشاره به برکناری رئیس جمهور مصر گفت:" مرسی موجود "کثیفی" بود و با پیروان اهل بیت دشمن بود وبرای همین سرنگون شد."