انبار شدن نفت بدون مشتری ایران در نفتکش ها در خلیج

به دنبال تحریم های شدیدتر غرب علیه تهران صورت می گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع صنعت کشتیرانی اروپا اعلام کردند 25 میلیون بشکه نفت خام ایران در 13 تانکر بزرگ در آبهای خلیج به علت نداشتن مشتری ذخیره شده است.

به گزارش خبرگزاری رويترز صادرات نفتی ايران بر اثر تحريم‌های نفتی غرب افت قابل توجهی داشته و همین امر باعث شده که حجم عظيمی از نفت توليدی ايران در نفتکش‌های لنگر انداخته در خليج انبار شود.

این خبرگزاری با استناد به گزارش "H.I.C" نوشته است: تخمين زده می‌شود هم اکنون تعدادی از تانکر های ايران با ظرفيت حمل دو ميليون بشکه نفت در آب‌های خليج لنگر انداخته اند. این نفتکش های انبار ذخيره نفتی برای یافتن مشتری در آب های خلیج مدتی است که به انتظار یافتن مشتری نشسته اند .

طبق این گزارش احتمالا دو تانکر بزرگ ديگر نيز به نفتکش های ایران که قبلا به خليج اعزام شده‌اند خواهد پیوست.

گزارش می افزاید حجم نفت بدون مشتری انبار شده ایران در نفتکش ها به 25 ميليون بشکه می‌رسد. اين تانکرها که متعلق به شرکت ملی نفتکش ايران هستند در نزديکی بندر نفتی عسلويه، خارک و بهرگان لنگر انداخته‌اند.

عدم پایبندی ایران به قطعنامه های صادره از سوی شورای امنیت در رابطه با فعالیت های اتمی این کشور باعث شد که اتحاديه اروپا و دیگر کشورهای صنعتی غرب درصد واردات نفتی خود از ایران را به شدت کاهش دهند به همین دلیل صادرات نفت ايران نیز کاهش یافته به طوری که به 1٫2ميليون بشکه در روز رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم