ولایتی: برای بگم بگم های احمدی نژاد آماده‌ام

طی یک نشست خبری در قم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی اکبر ولایتی وزیر خارجه اسبق ایران و مشاور بین المللی آیت الله خامنه ای در نشستی خبری با اشاره به مسئله انتخابات ریاست جمهوری ایران گفته است شورای نگهبان تسلیم هیچ تهدید و هیچ فشاری نمی شود و تهدیدها و بگم بگم ها مرا از میدان به در نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا علی اکبر ولایتی در نشستی خبری که در جمع خبرنگاران قم در محل مؤسسه "طلوع مهر" قم برگزار شد، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر بگم بگم‌های احمدی‌نژاد به آقای ولایتی برسد، چه خواهید کرد؟ گفت:" میدان انتخابات، میدان رقابت است و یکی از صحنه‌های رقابت‌ها هم، تهدید‌ها و این گونه اعلام نظر‌ها می‌باشد."

ولایتی افزود:" : بنده آمادگی دارم پاسخ گوی تمام سؤالات و شبهاتی باشم که در رابطه با خودم از سن نوجوانی تا کنون مطرح می‌شود باشم."

وی افزود: این قبیل کار‌ها "بگم بگم‌های احمدی‌نژاد" را، نمی‌گویم غیر طبیعی نیست، بلکه می‌گویم غیر منتظره نیست.

ولایتی با بیان اینکه سابقه وی در دسترس همه قرار دارد، گفت: سابقه مذاکره با 72 ملت را داشته و با سیاستمداران پیچیده و استخوان دار دنیا مذاکره کرده‌ام. با گروهک‌های افغانی برای ایجاد ثبات در این کشور، با کشورهای عربی برای تقویت بحث وحدت امت اسلام، با شعیان لبنانی برای ایجاد وفاق در میان شیعیان این کشور، با فلسطینی‌ها برای جلوگیری از نزاع و درگیری بین آن‌ها و... مذاکرات مختلفی داشته‌ام.

مشاور بین الملل آیت الله خامنه ای در ادامه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه چقدر این احتمال وجود دارد که طبق شایعات مطرح شده، آقای احمدی‌نژاد با فشارهای مختلف، تأیید صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی را برای انتخابات ریاست جمهوری، بگیرد؟ اظهار داشت: "بنده نیز شایعات را شنیده‌ام و البته این موضوع خیلی هم به ما ربطی ندارد؛ بلکه وظیفه شورای نگهبان است که خوشبختانه در طول تاریخ فعالیت خود، با موضوعات مختلف، مدبرانه برخورد کرده، آبدیده شده و از این رو فقها و حقوقدانان این شورا، تسلیم هیچ تهدید و هیچ فشاری، نمی‌شوند.

وی در پاسخ به سؤال آیا در صورت ورود آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری، از عرصه رقابت‌ها کنار می‌کشید یا در میدان باقی خواهید ماند؟ ولایتی گفت:" بنده بنابر تصمیمی که در ائتلاف 2+1 گرفته می‌شود، تصمیم خواهم گرفت."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size