رفسنجانی یکشبنه هفته آینده تصمیم نهایی درباره نامزدی خود در انتخابات را اعلام می کند

به گزارش منابع العربیه.نت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش های رسیده به ''العربیه.نت'' حاکی از آن است که اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، روز یکشنبه آینده با اعضای کمپین حمایت از خود تشکیل جلسه خواهد داد و تصمیم خود درباره نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام خواهد کرد.
به گفته یک منبع آگاه به ''العربیه.نت'' هاشمی رفسنجانی تصمیم به حضور در این جلسه را پس از جلسه شامگاه سه شنبه ۲۳-۴-۲۰۱۳ با اعضای شورای هماهنگی اصلاحات گرفته است.

گفته می شود هاشمی رفسنجانی در این جلسه، درباره دلایل نامزد نشدن خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری و فشارهایی که در چهار سال اخیر بر منتقدان وارد آمده، سخن خواهد گفت.

این جلسه در حالی برگزار می شود که گمانه زنی ها درباره نامزدی هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد. شمار قابل توجهی از اصلاح طلبان خواستار نامزدی خاتمی در انتخابات هستند. او اما تا کنون نظری صریح و رسمی در این باره اعلام نکرده است.

هاشمی رفسنجانی، در دیدار شامگاه سه شنبه با اعضای شورای هماهنگی اصلاحات گفته است: ''در حال حاضر سوءمدیریت و لجاجت ها، راه و مسیر اصل انقلاب و نظام را مورد مخاطره قرار داده و لازم است دلسوزان و وفاداران به کشور، مردم و انقلاب مسئولیت خود را در برهه حساس کنونی به انجام برسانند.''

او انتخابات آینده ریاست جمهوری را ''فرصت مناسبی برای تصحیح عملکردهای ناصحیح و ایجاد فرصت برای حضور همه سلایق و وفاداران به نظام و انقلاب در عرصه مشارکت عمومی و تصمیم گیری کشور'' خواند و تصریح کرده است: ''اگر می خواهیم اقتصاد و معیشت مردم سامان مناسب یابد و فشارها و توطئه های قدرت های استکباری خنثی گردد، باید زمینه جلب اعتماد عمومی و حضور پرشور مردم و سلایق سیاسی گوناگون فراهم گردد تا با به نمایش گذاشتن وحدت ملی و انتخاب مسئول اجرایی مورد قبول اکثریت مردم، از همه ظرفیت های ملی، انسانی و نخبه کشور بهره برداری گردد.''

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید