محاکمه چهار نماینده مجلس ایران در رابطه با پرونده فساد سه هزار میلیاردی

وزیر دادگستری به مجلس احضار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که 4 متهم اصلی پرونده فساد سه هزار میلیاردی هر لحظه در انتظار اجرای حکم اعدام خود هستند، سرپرست دادگاه کیفری استان تهران روز دوشنبه 22-04-2013 از محاکمه قریب الوقوع سه نماینده مجلس در رابطه با این پرونده خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از محسن افتخاری سرپرست دادگاه کیفری استان تهران پرونده این نمایندگان قرار است در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گیرد و زمان آن نیز در شرف بررسی و تعیین وقت است. به گفته وی این پرونده در جریان رسیدگی است و هنوز حکمی در این باره صادر نشده است.

در همین رابطه وزیر دادگستری باید برای توضیح درباره آخرین وضعیت پرونده و پاسخ به پرسش های نمایندگان به مجلس به مجلس برود.

علی لاریجانی ، رئیس مجلس نیز در جمع خبرنگاران درباره نقش نمایندگان در پرونده سه هزار میلیاردی گفت : تایید یا تکذیب نمی‌کنم. اما اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد باید به پرونده این نمایندگان همانند دیگر متهمان پرونده رسیدگی شود.

برخی خبرگزاریها در ایران این نگرانی را مطرح کرده اند که اعدام چهار متهم اصلی پرونده قبل از محاکمه این نمایندگان روند رسیدگی را با مشکل رو به رو کند. زیرا این اعدامی ها اطلاعات مهمی را در باره نقش دیگر متهمان پرونده دارند که اعدام آنها باعث از بین رفتن خیلی از اطلاعات این پرونده می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم