شرکت نفت ایران: امکان مبادله نفت در برابر غذا و دارو فراهم شده است

به دنبال تحریم های گسترده بانکی و نفتی علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد قلعه بانی، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفته است که این کشور در ازای بخشی از نفت خامی که به مشتریا نش می‌دهد، می تواند کالا وارد می‌کند.

آقای قلعه بانی میزان طلب ایران از کشورها و شرکتهای خارجی را چهار میلیارد دلار اعلام کرده و گفته که این مشتریان به دلیل تحریم ها نتوانسته اند بدهی خود را به ارزهای خارجی پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفته :"در شرایط فعلی علاوه بر فروش نفت با ارزهای رایج، امکانمعمله پایای نفت خام با دارو ، غذا و کالاها ضروری فراهم شده است."

آقای قلعه ‌بانی تاکید کرده که هماهنگی برای وصول مطالبات نفتی ایران از شرکت های خارجی توسط بانک مرکزی انجام می شود و بر این اساس هیچگونه هماهنگی یا مذاکره ای بین بانک مرکزی و شرکت نفت انجام نمی شود. در همین حال رستم قاسمی، وزیر نفت ایران گفته است که کشورش در حال مذاکره با کره شمالی برای صادرات نفت به آن کشوراست. بر اساس گزارش ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، آقای قاسمی ابراز امیدواری کرده که دو کشور به زودی درباره صادرات نفت ایران به توافق برسند. شورای امنیت سازمان ملل هر دو کشور ایران و کره شمالی را به دلیل پیگیری برنامه های اتمی شان تحریم کرده است.

گفتنی است ایران علاوه بر تحریم های معمولی، با تحریم بانکی نیز روبروست و نمی تواند پول حاصل از فروش نفت این کشور را از طریق سیستم بانکی جهانی دریافت کرده و در اختیار بگیرد، و مسیر تحریم ها هم مثل مسیر تحریم های عراق نفت در برابر غذا و داروبرای ایران به پیش می رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید