اعتراض زنان کٌرد به گرداندن مرد متهم با لباس زنانه در شهر مریوان

زنان در اعتراض دست به تظاهرات زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماموران انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حکم مراجع قضایی یک مرد متهم را با لباس زنانه در سطح شهر مریوان گردانده و باعث خشم زنان کرد شدند.

دادگاهی در شهر مریوان سه متهم را به پوشیدن لباس زنانه و گرداندن در سطح شهر محکوم نمود. حکم یکی از این افراد امروز دوشنبه 15 آوریل اجرا شد.

به گزارش العربیه به نقل از سایت کرد زبان NNS ROJ ، این سه نفر به دلیل یک نزاع خانوادگی که حدود دو هفته پیش انجام شد، با صدور این حکم روبە رو شدند.

نیروی انتظامی شهرستان مریوان، پس از صدور این حکم به یکی از متهمان این پرونده به نام "ت.خ" لباس قرمز زنانه پوشانده و او را در سطح شهر مریوان گرداندند.

انجمن زنان مریوان نیز با انتشار یک اعلامیه کوتاه در این باره ضمن محکوم کردن این اقدام، از آن به عنوان بی حرمتی به زنان یاد کرد .

قرار است طی روزهای آینده دو نفر دیگر از محکومان این پرونده به شیوه مشابهه در سطح شهر مریوان گردانده شوند.

انجمن زنان مریوان از مردم این شهر، مسئولان و اعضای شورای شهر خواسته تا در مقابل این اقدام سکوت نکنند، زیرا به گفته آنها این اقدام دادگاه، شخصیت اجتماعی بی گناه زنان را منفی در جامعه نشان می دهد، به شکلی که برای مردم طوری تداعی می شود که زن، پست ترین عضو جامعه بشری است، در صورتی که بدون زن، مردی وجود نخواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size