مولوي عبدالحمید: مسجد و مصلای اهل سنت چه ضرری برای امنیت کشور دارد؟

انتقاد شدید امام جمعه اهل سنت زاهدان از امنیتی کردن مسایل اهل سنت در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مولوي عبدالحمید؛ امام جمعه اهل سنت زاهدان روز جمعه 12-04-2013 در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با انتقاد شدید از "امنیتی کردن مسایل اهل سنت در کشور" گفت: "متاسفانه هر موضوعی که در مورد اهل سنت مطرح می‌شود، با نگاه امنیتی به آن نگریسته می‌شود. وقتی موضوع مسجد اهل سنت تهران مطرح می شود، موضوع "امنیتی" پیش می آید. چرا نماز و مسجد ما "امنیتی" می‌شود؟!"

به گزارش سني أنلاين، پایگاه رسمی اطلاع رسانی اهل سنت ایران، وی افزود: "موضوع مصلای اهل سنت نیز، آن طور که از سخنان مسئولین برمی‌آید، به خاطر "مسایل امنیتی" با مشکل مواجه شده است. مسجد و مصلای اهل سنت چه ضرری برای امنیت کشور دارد؟ نماز و مسجد ما مایۀ عزت و افتخار جمهوری اسلامی و ملت ایران، اعم از شیعه و سنی است. در مساجد و مصلای ما غیر از وحدت و برادری موضوع دیگری مطرح نمی‌شود."

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه تاکید کرد: "توصیه ما به مسئولین آن است که همه مسایل را امنیتی نکنید. کسانی که همه مسایل را امنیتی می‌کنند، افراد دوراندیشی نیستند. متاسفانه استان ما، دانشگاههای ما و مساجد ما امنیتی شده‌اند. باید سعه صدر وجود داشته باشد. حکومت ما "جمهوری اسلامی" و یک حکومت مردمی است. حکومتی که استبدادی باشد از ملت احساس خطر کرده و برای حفاظت خودش همه جا را امنیتی می کند، اما ببینید همان‏هایی که همه جا را امنیتی کرده و خطوط متعدد امنیتی دور خود کشیدند با چه سرنوشتی دچار شدند؟ لذا حکومت‏های مردمی از مردم و از شیعه و سنی نمی هراسند."

مولوي عبدالحمید به "تصاحب زمین‌ها توسط برخی ارگان‌ها" اشاره کرد و گفت: "گاهی بسیار متاسف می‌شوم که بعضی ارگان‏ها زمین وسیعی را از یک کوه تا کوه دیگر تصاحب می‌کنند، در حالی که این زمین‏ها جزو ثروت‏های ملی بوده و باید برای ساختن و آبادانی شهر هزینه شده و به فروش برسند و به مردم استان واگذار شوند. اما بعضی‏ها این زمین را از فلان جا تا فلان جا و با عناوین مختلف در اختیار می‌گیرند و بخش بزرگی از زمین‏ها به نیروهای مسلح، که زور و قدرتشان زیاد است، داده شده است. نیروهای مسلح هر مقدار زمین لازم دارند به آنها داده شود. نیروهای مسلح نور چشم ما و مدافع امنیت و تمامیت ارضی ما هستند و ما با آنها کینه‌ای نداریم، اما برای نیروهای مسلح، اعم از ارتش، نیروی انتظامی، سپاه و... فروش این زمین‏ها جایز نیست."

وي افزود: "زمین‏های بسیار زیادی به نیروهای مسلح و دیگر شرکت‏ها واگذار شده است، اما وقتی نوبت واگذاری زمین برای نماز به اهل سنت می‌رسد، براي مسئولین سخت ودشوار است که این زمین را واگذار کنند."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید