انتقاد شدید مسکو از افزایش فعالیت‌های هسته ای ایران و افتتاح نیروگاه‌های جدید

توسط یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه روسیه مطرح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت روسیه از افزایش فعالیت های هسته ای ایران و قصد این کشور برای افتتاح نیروگاه های جدید اتمی، انتقاد کرد.

این در حالی است که روسیه متحد جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید و با افزایش تحریم ها علیه این کشور که برای مقابله با تحریم های اتمی آن صورت گرفته، مخالف است. روسیه همچنین طرف قرارداد ایران برای راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر است.

به گزارش خبرگزاری ''اینترفاکس''، دولت روسیه جمعه ۱۲-۴-۲۰۱۲ از راه اندازی نیروگاه های اتمی جدید توسط ایران انتقاد کرد و آن را نقض تعهدات بین المللی دانست.


یک مقام در وزارت امور خارجه روسیه که خواسته نامش فاش نشود گفته است که گشایش مراکز جدید استخراج و فراوری اورانیوم در ایران نه تنها نقض تعهدات بین‌المللی از سوی تهران است، بلکه به فضای تفاهم میان ایران و دیگر طرف‌های مذاکرات اتمی کمک نخواهد کرد.


این دیپلمات روسیه گفته اعتماد میان طرف‌های گفت‌وگو برای پیشرفت مذاکرات ضروری است.

این خبر در حالی منتشر شده است که جمهوری اسلامی ایران سه شنبه بهره‌برداری از دو معدن اورانیوم، یک کارخانه تولید کیک زرد و شتاب‌دهنده رودوترون را آغاز کرد.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران، در مراسم افتتاح این مراکز اتمی جدید دستور تسریع در راه اندازی پنج نیروگاه اتمی جدید را صادر کرد.


این اتفاقات کمتر از یک هفته پس از آخرین دور از مذاکرات اتمی ایران با گروه ۱+۵ روی داده است.


غرب ایران را به تلاش برای دستیابی به جنگ افزار اتمی متهم می کند، از این رو اقدام به اعمال تحریم های گسترده ای علیه این کشور زده است. ایران اما بر مسالمت آمیز بودن برنامه اتمی خود تاکید دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید