مصباح یزدی: سران اصلاح‌طلبان قطعا رد صلاحیت می‌شوند

دعوت گروهها و جریانات سیاسی از محمد خاتمی برای حضور در انتخابات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد تقی مصباح یزدی، از روحانیون محافظه‌کار بانفوذ در ایران، گفت که در انتخابات آینده ریاست جمهوری، "سران اصلاح‌طلبان قطعا رد صلاحیت می‌شوند و بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند".

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد تقی مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان رهبری، در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی از اصولگرایان خواست متحد شوند و فقط با یک نامزد در انتخابات ریاست جمهوری امسال شرکت کنند.

مصباح یزدی گفت: "امروز شانس برنده‌شدن با اصلاح‌طلبان نیست. آنها در موقعیتی هستند که چه کسی را انتخاب کنند که رد صلاحیت نشود. سران آنها که قطعاً رد صلاحیت می‌شوند. از این رو به دنبال فردی هستند که سابقه نسبتا خوبی داشته و رأی بیاورد اما بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند."

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: "امروز رقابت در میان اصولگرایان است چون اصلاح‌طلبان بعد از فتنه ۸۸ دیگر در میان مردم جایی ندارند."

مصباح یزدی بدون آنکه از اکبر هاشمی رفسنجانی که پیش از این پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی را داده، گفته است: "متأسفانه افرادی که از همه جا شکست می‌خورند و هیچ جایی آنها را راه نمی‌دهند حتی در نمازجمعه، دم از وحدت می‌زنند و می‌گویند وحدت آن چیزی است که ما می‌گوییم."

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار است روز ۲۴ خرداد ماه امسال برای انتخاب رئیس جمهوری بعدی برگزار شود. به موازات این انتخابات، انتخابات چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا نیز برگزار می‌شود.

اظهارات مصباح یزدی درباره ردصلاحیت سران اصلاح‌طلبان در حالی مطرح می‌شود که در هفته‌های اخیر گمان‌هایی درباره نامزدی محمد خاتمی یا اکبر هاشمی رفسنجانی مطرح شده است. گروه‌هایی از اصلاح‌طلبان و از جمله شماری از زندانیان سیاسی همچون مصطفی تاجزاده در هفته‌های گذشته از خاتمی دعوت کرده‌اند که در انتخابات پیش رو، نامزد شود. همچنین ستادی با نام "آفتاب صبح امید" به منظور دعوت از خاتمی تشکیل شده است.

در روزهای گذشته بیانیه‌های متعددی از سوی گروهها و جریانات سیاسی مختلف با هدف دعوت از خاتمی برای حضور در انتخابات منتشر شده است. از جمله هشتاد و پنج نفر از فعالان دانشجویی پیشین و فعلی دانشگاه‌های سراسر کشور در نامه‌ای سرگشاده از وی درخواست کرده‌اند تا برای آنچه "بازگشت اعتدال و عقلانیت" به کشور خوانده‌اند، در انتخابات پیش رو حاضر شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید