واکنش هاشمی رفسنجانی به اظهارات سرتیپ جزایری درباره دفاع ایران از کره شمالی

هاشمی رفسنجانی درباره 'برخی اظهار نظرهای نابخردانه داخلی' هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران اظهارات برخی از مقام‌های ایران را درباره بحران کره شمالی "نابخردانه و غیرکارشناسی" توصیف کرده و درباره پیامدهای آن هشدار داده است.

هاشمی رفسنجانی روز سه شنبه 09-04-2013 به مناسبت در دیدار با دبیر و اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام "از اظهارات نابخردانه و غیرکارشناسی برخی افراد در زمینه مسائل خارجی ابراز تعجب" کرده است.

وی در سخنرانی خود از فرد مشخصی نام نبرده است اما به نظر می‌رسد اشاره وی به سخنان سر تیپ مسعود جزایری معاون فرماندهی ستاد ارتش ایران باشد که در مصاحبه با سایت خبری" دبکا فایل" روز جمعه 5-4-2013 اعلام کرده بود :" ما با کره شمالی در مقابل آمریکا ایستاده و از آن دفاع می کنیم و پوزه آمریکا را به خاک خواهیم مالید."

خبرگزاری دانشجویان ایران نیز اظهارات مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران را منتشر کرده است که در آن از اقدامات روزهای اخیر کره شمالی به طور تلویحی تمجید شده است.

اکبر هاشمی رفسنجانی گفته است: " علیرغم ابراز خوشحالي نابخردانه برخي در داخل، اظهارنظرها و تبلیغات رسانه‌های غربی نشان می‌دهد که بزرگنمایی و پر و بال دادن به اقدامات کره شمالی، برای بزرگنمایی و چند برابر کردن خطر هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برای منطقه و جهان بوده است."

هاشمی رفسنجانی هشدار داده که همین موضوع "می‌تواند زمینه تشدید فشارهای بیشتر بر کشور را فراهم کند."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید