مطهری: احمدی نژاد از هر وسیله ‌ای برای رسیدن به قدرت استفاده می ‌کند

نماینده اصولگرای مجلس نقاط ضعف و قوت احمدی نژاد را برشمرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

علی مطهری نماینده اصولگرای مجلس ایران در مصاحبه ای با اشاره به عملکرد محمود احمدی نژاد طی دو دوره ریاست جمهوری اش و برشمردن برخی از نقاط ضعف و قوت وی گفته است که " تصور نادرست از مقام ریاست جمهوری، به این معنا که کسی که در انتخابات پیروز شد و آرا را جلب کرد می ‌تواند نظریات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود را در کشور اجرا کند، از معایب احمدی نژاد است، در حالی که در قانون اساسی ، رئیس جمهور مجری سیاست‌های کلی نظام و مصوبات مجلس است نه نظرات شخصی خود".

وی در گفت و گو با خبرگزاری مهر گفت:" مسئله لجاجت از دیگر ضعف‌ های احمدی ‌نژاد است. گاهی در مواردی بوده که ایشان لجاجت به خرج داده است ، از جمله استیضاح کردان ،شیخ الاسلام و یا عزل منوچهر متکی که همه این موارد با تدبیر قابل حل بود اما به خاطر لجاجت تبدیل به معضل شد. احمدی‌نژاد قوانین را به میل خود اجرا کرده به صراحت اعلام می ‌کند قانونی که خودم فکر می‌کنم و تشخیص بدهم درست است را اجرا می‌ کنم و گرنه اجرا نخواهم کرد. پافشاری بر نظر خود و بی اعتنائی به نظر کارشناسان نیز از جمله این معایب است".

وی افزود :" نتیجه استفاده احمدی نژاد از افراد مطیع به جای افراد کار‌آمد این شد که نخبگان به حاشیه رفتند به طوری که اکثر مدیران اجرائی او دوستان قدیمی مثل برخی از همکاران و دوستان دانشگاه علم و صنعت ،شهرداری تهران ویا استانداری اردبیل هستند."

مطهری با اشاره به برخورد احمدی نژاد با قوای سه گانه گفت:" رئیس جمهور معتقد است قوه قضاییه و مقننه علیه ایشان توطئه می‌کنند در حالی که در عالم واقعیت اینطور نیست".

نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به ضعف های احمدی نژاد افزود :" در مبارزه با مفاسد اقتصادی احمدی‌نژاد اعلام کرد کابینه خط قرمز است و این برای رئیس جمهور نقطه ضعف محسوب می‌شود. خودداری از عذرخواهی از ویژگی های بد احمدی نژاد است، به طوری که حتی یک مورد در دولت وی که در یک جایی اشتباه خود را بپذیرد و از مردم عذرخواهی کند مشاهده نکرده ‌ایم و گرایش فکری نادرست مانند تلاش برای ارائه مکتب ایرانی یا وحدت ادیان به آن شکل به طوری که می‌گوید اسلام چیزی به جزآزادی و توحید نیست نشان دهنده این است که احمدی نژاد احکام اسلام را نادیده گرفته است".

مطهری در این مصاحبه گفته است "احمدی نژاد به طور کلی تمایل به استبداد دارد به شکلی که از هر وسیله‌ ای برای رسیدن به قدرت استفاده می ‌کند همانطور که در مناظره انتخاباتی مشاهده کردیم. برای مثال مواضعش در برابر قطعنامه سازمان ملل که همه آنها را کاغذ پاره ‌ای بیش ندانست اما بعدها که به مشکلات اقتصادی برخورد کرد ریشه همه نابسامانی ‌ها را تحریم‌ ها خواند. رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه را منحل می‌ کند یا مثلا در بعد دیگر مسئله رجعت چاوز را مطرح می ‌کند وآنقدر احساسی می‌ شود که در برخورد با مادر چاوز جایگاه و موقعیت خود را درک نمی ‌کند. اینها ضعف‌ هایی است که نباید رئیس جمهور بعدی داشته باشد و کاندیدایی که این ضعفها را نداشته باشد می ‌تواند بهترین‌ همکاران را انتخاب کند."

وی در ادامه گفت وگوی خود افزود:" داشتن روحیه برخورد با افراد و نهاد‌های متخلف حکومتی را از ویژگی ‌های مثبت احمدی ‌نژاد است،هر چند در این خصوصیت و روحیه به گونه ای بود که اطرافیان خود را استثنا می‌ کرد."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size