علی فلاحیان : به من می گویند اطلاعاتی آن هم از نوع بدش

به امام گفتم این وزارت اطلاعات برای من شر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حجت ‌الاسلام علی فلاحیان وزیر اطلاعات سابق جمهوری اسلامی ایران در جلسه شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی، بدون نام بردن از اصلاح طلبان درباره حضور احتمالی آنان در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت : نباید از دشمن فرضی بترسیم؛ برخی افراد هیچ کدام تایید صلاحیت نمی شوند. اگر برخی بدون مرزبندی با فتنه یا دفاع در برابر اتهامات انحرافی تعیین صلاحیت شوند، فاجعه است.

به گزارش العربیه به نقل از ایسنا فلاحیان به کاندیداهای اصولگرا هم اشاره کرده و با فاقد صلاحیت خواندن کسانی که در انتخابات ریاست جمهوری آینده مطرح هستند گفت : کشور تمام امکانات مورد نظر را دارد. رئیس جمهور آینده باید این مسائل برایش مهم باشد، مصمم باشد و افراد مورد نظر و همچنین توانایی اجرای برنامه‌ ها را داشته باشد و آقایانی که مطرح هستند هیچ کدام در این حد نیستند؛ بنده با آقای قالیباف و رضایی در این زمینه صحبت کردم، چون فکر می ‌کردم شاید رای نیاورم، ولی بعد به این نتیجه رسیدم که این مسئله امکان پذیر نیست و وظیفه شرعی من این است که حضور پیدا کنم، حال مردم یا رای می‌دهند یا خیر.

این کاندیدای احتمالی مجلس شورای اسلامی درباره احتمال ائتلاف خود با دیگران گفت: افرادی که ائتلاف را مطرح می ‏‌کنند، دانش سیاسی ندارند. برخی با این بهانه که ما می ‏‌خواهیم زیاد باشیم، ائتلاف می ‌کنند، درحالی‌که هرکس اسم می ‌نویسد و می‌ گوید می ‌خواهم ائتلاف کنم و بعد سهم خواهی می‎کند و خواستار معاونت اول و وزارتخانه می ‎شود، این ‏ها برای این آمده‌ اند.

فلاحیان به سوابق خود در وزارت اطلاعات نیز اشاره کرده و گفت: وزارت اطلاعات تاسیس شد بعد خدمت امام رسیدم و اجازه گرفتم که برگردم؛ امام فرمودند خیر شما باشید، من پررویی کردم و به امام گفتم این وزارت اطلاعات برای من شر می‌شود و با تقوا جور در نمی‎آید، امام سخنرانی کردند و گفتند باید بهترین‌ها در وزارت اطلاعات باشند و وزارت اطلاعات، وزارت کشاورزی نیست؛ با حقوق و نوامیس مردم در ارتباط است و اصل حکومت است و انبیا دنبال تشکیل حکومت بودند شما بایستید تا حقوق مردم ضایع نشود.

وی افزود : من ایستادم و دور بعد در دولت آقای هاشمی وزیر اطلاعات شدم؛ من آنجا ایستادم و عمر خود را تلف کردم، برای این‌که حقوق مردم ضایع نشود، حال به من می ‌گویند اطلاعاتی آن هم از نوع بدش.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید