مشایی: دولت درباره سلامت انتخابات ذره ای کوتاه نخواهد آمد ... عزل افراد برای دولت آسان است

با ''مذبوحانه'' توصیف کردن برخی دخالت ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اسنفدیار رحیم مشایی مشاور محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران گفته است که دولت این کشور در برابر سلامت انتخابات، ذره ای کوتاه نخواهد آمد. او همچنین تاکید کرده است که عزل افراد برای دولت آسان است.
مشایی چهره اصولگرای جنجالی در ایران است که پیشتر ریاست دفتر احمدی نژاد را برعهده داشت. او هم اینک مسئولیت دبیرخانه جنبش غیرمتعهدها که ایران ریاست آن را در دست دارد، برعهده دارد.
اصولگرایان نزدیک به آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، مشایی را در راس جریانی می دانند که آن را ''جریان انحرافی'' می نامند.
مشایی یکشنبه ۲۴-۳-۲۰۱۳ در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایران ''ایرنا'' گفته است: '' "مردم باید بدانند که دولت خدمتگزار ذره‌ای در برابر هر تلاشی، ولو مذبوحانه، برای ایجاد خدشه به سلامت انتخابات کوتاه نخواهد آمد".
او همچنین افزوده است: "رئیس جمهور تاکید جدی بر این امر دارد و حتی بیان کرده است که اگر احساس کنم به طور پنهان و آشکار شائبه‌ای به تامین سلامت انتخابات وجود داشته باشد، با جدیت با آن برخورد خواهم کرد."
مشاور احمدی نژاد با تاکید بر اینکه "رئیس جمهور، وزیر کشور و سایر دستگاه‌ها در دولت هر جا به تناسب نیاز، نسبت به تضمین سلامت انتخابات، بسیار کوشا خواهند بود" گفته است: "اعتماد سازی در مردم در قبل و در بعد از انتخابات، موجب شکوه این حماسه ملی خواهد شد."
وی با ذکر اینکه احمدی نژاد نشان داده است که "عزل و نصب افراد در بالاترین سطوح برای این دولت کار آسانی است"، اظهار داشته: "رئیس جمهور حتی یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز ممکن است تغییراتی را انجام دهد."
این سخنان مشایی در حالی مطرح می شود که کمتر از سه ماه تا موعد انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران بیشتر زمان نمانده است.
محمود احمدی نژاد پیشتر درباره دخالت در انتخابات هشدار داده و گفته بود: "شنیده شده است کسانی می‌خواهند انتخابات را مدیریت و مهندسی کنند،کسی خود را جای مردم نپندارد و با کوته‌بینی تصور نکند که می‌تواند به جای مردم تصمیم بگیرد."
علی سعیدی، نماینده آیت‌الله خامنه ‌ای در سپاه پاسداران پیش از آن گفته بود که "وظیفه ذاتی سپاه مهندسی معقول و منطقی انتخابات است". البته او تاکید کرده است که این سخنان ''به معنی دخالت در انتخابات نیست.''
آیت الله خامنه ای از کسانی که "مکرر می گویند انتخابات باید آزاد برگزار شود" انتقاد کرده و گفته است که این سخنان "به تحقق اهداف دولت های مستکبر کمک می کند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید