مرکز پژوهش‌های مجلس: دولت ۹۰ درصد پروژه‌های سال ۹۱ را نیمه تمام گذاشته است

با تاکید بر این که عمده طرح ها عمرانی بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز پژوهش های مجلس شورای ایران در گزارشی اعلام کرده است که دولت محمود احمدی نژاد رئیس جمهور این کشور در سال ۱۳۹۱ شمسی، ۹۰ درصد از پروژه ها را نیمه تمام گذاشته است.

به گزارش سایت ''خبرآنلاین'' نزدیک به علی لاریجانی رئیس اصولگرای پارلمان ایران در گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی آمده است که دولت در به اتمام رساندن پروژه های پیش بینی شده در قانون بودجه ۹۱ تنها ۱۰ درصد پیشرفت داشته است و بالغ بر ۹۰ درصد از پروژه ها به دلیل عدم اتمام در سال ۹۱ در ردیف های بودجه ای سال ۹۲ قرار گرفته اند.


این گزارش افزوده است که حجم اعتبار لازم برای به اتمام رساندن این پروژه ها که در لایحه ۹۲ گنجانیده شده اند، بالغ بر ۳۶۰۰ میلیارد تومان است. البته با توجه به تغییر دولت در ۹۲ به اتمام رساندن این ۵۵۱ طرح ناتمام عملا بر عهده دولت یازدهم خواهد بود مگر آنکه دولت در قالب برنامه مهر ماندگار بتواند تعداد از این پروژه ها را به تمام برساند.


بنا بر این گزارش یکی از معضلات دولت در دهه اخیر عدم اتمام به موقع پروژه ها و طرح ها به خصوص در بخش عمرانی است که ضمن افزایش هزینه دولتها در عمل بخش زیادی از این طرح ها را تبدیل به مجموعه های غیر اقتصادی می کند.


''خبر آنلاین'' افزوده است: ''نگاهی به گزارش مرکز پژوهشهای مجلس نشان می دهد بالغ در جمع طرح های به سرانجام نرسیده سال ۹۱ بالغ بر ۳۵۰ طرح با کارکرد اقتصادی، ۱۱۴ طرح کارکرد اجتماعی،۱۷ طرح دفاعی و ۷۰ طرح در بخش عمومی بوده اند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید