بازدید از قاهره برای گردشگران ایرانی ممنوع شد

با وجود امضای معاهده سیاحتی میان ایران و مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بازدید از قاهره برای گروه‌های گردشگری که از ایران به مصر می‌روند، ممنوع شد و از این پس، ایرانیان فقط می توانند از نقاط دیدنی جنوب مصر دیدن، و یا در نواحی استراحتی واقع در سواحل دریای سرخ اقامت کنند.
به گزارش رادیو فرانسه به نقل از خبرگزاری ریا نووستی، به نقل از علی العاشری، دستیار وزیر امور خارجه مصر، در این زمینه نوشته است که ورود گردشگران ایرانی به خاک مصر با شرایط معینی صورت می گیرد.
بر این اساس، آنها فقط می‌توانند به برخی از شهرها در جنوب و مراکز استراحتی در سواحل دریای سرخ سفر کنند اما اجازه بازدید از قاهره به آنها داده نمی ‌شود.
برقراری چنین محدودیت ‌هایی برای ایرانیان در رابطه با نگرانی ‌های مقامات مصر بخاطر بروز ''تشنج'' میان گردشگران از ایران شیعه و مصری‌ های سنی از جمله در قاهره است که چند مکان مقدس برای شیعیان در آنجا قرار دارد.
روابط ایران و مصر تا قبل از انقلاب ایران در سال شمسی۱۳۵۷، در بالاترین سطح روابط قرار داشت، اما پس از انقلاب ایران روابط میان این دو کشور دچار بحران و تشنج شد.
با این حال، پس از سقوط حسنی مبارک و به قدرت رسیدن اخوان المسلمین در مصر ایران تلاش‌هایی را برای گسترش روابط خود با مصر انجام داده که از آن جمله می توان به دعوت محمد مرسی به ایران و سفر محمود احمدی نژاد به مصر اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم