شاگرد مصباح یزدی: حضور خاتمی در انتخابات می تواند ''حماسه سیاسی'' خلق کند

با تاکید بر ضرورت رقابتی بودن فضای انتخاباتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محسن غرویان یکی از شاگردان محمدتقی مصباح یزدی روحانی اصولگرای تندروی ایرانی گفته، حضور محمد خاتمی در انتخابات آینده ریاست جمهوری می‌تواند ''حماسه‌ای سیاسی'' خلق کند.


آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، سال جدید شمسی را سال ''حماسه سیاسی و اقتصادی'' نامیده است.


به گزارش ''دیگربان''، غرویان در این باره به ''ایلنا'' گفته است: ''خاتمی اگر از نظر قانونی وارد انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ شود، می‌تواند یک حماسه و موج مردمی را در فضای سیاسی کشور ایجاد کند.''


وی همچنین افزوده است: ''رقابت انتخاباتی باید رقابت تنگاتنگی باشد و حماسه اصلی را ملت می‌آفرینند و اشخاص نیز، حماسه‌آفرینی‌شان بسته به این است که ملت آن‌ها را بخواهند.''


اظهارات این روحانی نزدیک به مصباح یزدی یک روز پس از آن مطرح شده است که آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در سخنانی در مشهد گفت که تمام طیف ها و سلیقه های سیاسی در انتخابات شرکت کنند.


در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی از تمایل گروهی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری منتشر شده است.


انتخابات ریاست جمهوری ایران کمتر از سه ماه دیگر برگزار خواهد شد. این نخستین انتخابات ریاست جمهوری پس از انتخابات جنجال برانگیز چهار سال پیش ایران است که پس از آن اصلاح طلبان معترض سرکوب شدند.


اصلاح طلبان که می گویند در انتخابات تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده است، پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب این اعتراض ها توسط نیروهای امنیتی و انتظامی، ده ها کشته در خیابان ها و بازداشتگاه ها و زندانی شدن صدها نفر دیگر بود.


هم اکنون علاوه بر زندانی بودن ده ها تن از اصلاح طلبان، میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج ریاست جمهوری گذشته، حدود دو سال است که در حبس خانگی به سر می برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size