رفسنجانی: سوء مدیریت وضعیت کشور را به سالهای پس از جنگ شبیه کرده است

در انتقاد از دولت محمود احمدی نژاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفته است که سوء مدیریت وضعیت کنونی این کشور را شبیه سال های ابتدایی پس از پایان جنگ هشت ساله ایران و عراق کرده است.


این انتقاد هاشمی رفسنجانی به روش مدیریتی دولت محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری کنونی ایران است. اکنون ایران با چند بحران از جمله در وضعیت اقتصادی دست به گریبان است.


به گزارش سایت ''بازتاب'' هاشمی رفسنجانی در دیدار با مجموعه عوامل دست‌اندرکار سایت شخصی خود در بیان چگونگی نگارش دو نامه تاریخی و تطبیقی سال‌های ۵۹ و ۸۸ با وجود عدم مشابهت‌ها در نگاه اوّل، گفت: ''مهم‌ترین انگیزه‌ام در نگارش این دو نامه، اطمینانم از میزان اعتماد امام و رهبری به خودم بود و امروز مشابه فحوای نامه سال ۵۹ شاهد آن هستیم که پیش‌بینی‌های نامه سال ۸۸ نیز قدم به قدم از سوی جریان انحرافی فعلی در حال وقوع است.''


اشاره به نامه های انتقادی نسبت به وضعیت اداره کشور است که هاشمی رفسنجانی دو دوره مختلف آن ها را نگاشته است. نامه نخست در سال ۱۹۵۹ شمسی به آیت الله روح الله خمینی رهبر پیشین جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به روش مدیریت ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهوری وقت این کشور نگاشته شده است. نامه دوم در سال ۱۳۸۸ به آیت الله علی خامنه ای رهبر کنونی جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به روش مدیریت محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری کنونی این کشور نگاشته شده است.


هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه ''وضع امروز کشور به دلیل سوء‌مدیریت‌ها‌، اتلاف درآمدها‌ و بی‌توجهی به تجارب گذشته، بی‌شباهت به سال‌های ابتدایی پس از پایان جنگ نیست''، ابراز امیدواری کرد "انشاء الله سال ۱۳۹۲ برای کشور و مردم سال اعتدال و پیروزی باشد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید