رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: دولت نمی تواند درباره رابطه با آمریکا نظر دهد

با تاکید بر منحصر بودن این مساله به رهبر ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران گفته است که دولت نمی تواند درباره رابطه با آمریکا نظر بدهد.


این سخنان بروجردی یک روز پس از سخنان آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران در مشهد مطرح شده است که گفته مذاکره با آمریکا را مفید نمی داند اما مخالف آن نیست.


بروجردی در مصاحبه با سایت ''شفاف'' در این باره گفته است: ''آمریکا و اینکه با آن کشور نمی‌توانیم رابطه داشته باشیم، مساله‌ای است که به عنوان یکی از اصولیترین خط قرمزهای نظام است و به همین دلیل مقام معظم رهبری تعیین کننده این مساله هستند.''


وی در پاسخ به این سیوال که احمدی‌نژاد چندی پیش دوباره از احتمال برقراری رابطه صحبت کرده بود، البته با تعیین شرط و شروط‌هایی. سؤال این است که تشخیص اینکه شرایط برای رابطه آماده است یا خیر با چه کسی است؟ گفت : ''رابطه با آمریکا و مذاکره با این کشور خط قرمز سیاست خارجی است و هر گونه تصمیمی در این زمینه با توجه به جایگاه رهبری در سیاست گذاری‌های کلان نظام توسط ایشان و با اذن ایشان اتخاذ می‌شود.''


از نخستین سال پس از پیروزی انقلاب ایران در سال ۱۹۸۹، پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران توسط دانشجویان پیرو خط امام، رابطه ایران و آمریکا قطع شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size