91 چهره اصلاح طلب از محمد خاتمی خواستند برای انتخابات داوطلب شود

برای برون رفت از مشکلات جاری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

91 نفر از چهره های اصلاح طلب در نامه سرگشاده ای از محمد خاتمی خواستند در انتخابات ریاست جمهوری آینده نامزد شود.

درخواست از رئیس جمهور سابق ایران برای اعلام نامزدی در انتخابات آینده را نود و یک نفر از وزیران سابق، نمایندگان ادوار مجلس و فعالان سیاسی و فرهنگی دوره اصلاحات امضا کرده اند و در سایت های اصلاح طلب منتشر شده است.
در این نامه آمده است:" متأسفانه رنج مردمان، دشواری های ناشی از سوء نیت بدخواهان و سوء تدبیر بخشی از مسؤولان، کشور را در وضعیتی قرار داده که ادامه آن سبب نگرانی دلسوزان از هر جناح شده است."
آنها گفته اند باید تلاش شود تا " نشاط در جامعه رونق گیرد، اعتماد بازسازی شود و در سایه همدلی و همبستگی ملی، مشکلات پیش‌رو یکایک حل شود."

فعالان اصلاح طلب خواستار آن شده اند تا دولتی روی کار آید تا "نماد کارآمدی، مقبولیت، شایسته‌ سالاری، اخلاق ‌مداری و مردم ‌محوری باشد که در سایه آن آرامش، رفاه، پیشرفت و اعتبار جهانی برای کشور به ارمغان آورده شود. دولت قانون، دولت اعتدال، دولت اخلاق و دولت تعامل همه جانبه با همه ارکان و قوای حاکم، نیاز مبرم کشور در زمان حاضر است."
محمد خاتمی در آخرین اظهار نظر در مورد انتخابات اعلام کرده بود بدون در نظر گرفتن کسانی که در حصر و حبس هستند نمی توان در مورد انتخابات تصمیم گرفت.

میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد و همچنین مهدی کروبی پس از اعتراض های انتخاباتی گذشته دچار حبس خانگی شدند.

اصلاح طلبان برگزارکنندگان و ناظران انتخابات ریاست جمهوری گذشته را به عدم رعایت بی طرفی و دست داشتن در تقلب متهم می کنند.

انتخابات آینده توسط مسئولان سابق انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید