۱۵۰ تن از روزنامه نگاران موسسه مطبوعاتی دولتی ''ایران'' اخراج شدند

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرهای رسیده از تهران حاکی از آن است که ۱۵۰ تن از روزنامه نگاران موسسه مطبوعاتی دولتی «ایران» اخراج شده اند.
بنا به گزارش رسیده به ''العربیه .نت''، حکم اخراج این روزنامه نگاران را فردی به نام ''شاکری'' امضا کرده که مدیر شبکه ایران و مشاور انتخاباتی-سیاسی، اسفندیار رحیم مشایی است.
این گزارش افزوده است که به روزنامه نگاران اخراج شده نامه ای داده شده مبنی بر این که «قرارداد» آن ها تمدید نخواهد شد.
به برخی از این روزنامه نگاران گفته شده است که برای کار به روزنامه ''شهروند'' بروند، اما این روزنامه پس از مراجعه روزنامه نگاران به آن ها گفته است که کادر خود را تکمیل کرده است.
گزارش رسیده به ''العربیه.نت'' افزوده است که به روزنامه نگاران اخراج شده گفته شده است که موسسه ''ایران'' قصد دارد، افرادی را استخدام کند که با خط فکری دولت احمدی نژاد هماهنگ و معتمد این دولت باشد.
از روزنامه نگارانی که ابقا شده اند نیز خواسته شده که ''گواهی نامه عدم سوء پیشینه سیاسی'' بیاورند و به آن ها ابلاغ شده که روزومه هایشان بازنگری خواهد شد. به آن ها گفته شده که اگر ثابت شود با اصلاحات یا منتقدین اصولگرای دولت بودند، از موسسه اخراج خواهند شد.
''استخدام شدن پس از دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی'' در موسسه ایران، از دیگر مواردی است که به عنوان شرط بقای روزنامه نگاران در این موسسه عنوان شده است.
خاطرنشان می شود که این رخدادها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران و وجود زمزمه هایی مبنی بر احتمال نامزدی اسفندیار رحیم مشایی روی می دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size