عضو مجلس خبرگان: بعید نیست احمدی نژاد سر از زندان اوین درآورد

در واکنش به انتقادهای اصولگریان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزايش انتقادهای اصولگرایان، از احمدی نژاد پیرامون پیام تسلیت مرگ هوگو چاوز، حامیان وی نیز نگرانی خود را از حجم و محتوای انتقادها، ابراز داشته و می گویند با ادامه این اوضاع، بعید نیست که روزی احمدی ‌نژاد سر از زندان اوین در آورد.


حسن ممدحی، از اعضای مجلس خبرگان، در گفت‌وگویی با اشاره به این‌ که بزرگ ‌ترین مشکل کشور "سوء مدیریت" است، اظهار داشت:" رئیس جمهور و اعضای دولت مانور می ‌دهند که اوضاع اقتصادی مردم خوب است ولی ما می ‌بینیم که مشکلات به مردم فشار آورده است و زندگی را سخت کرده است. برای مردم کاری نکرده‌ اند. قیمت‌ها را بالا می‌برند و بعد مقداری آن را پایین می‌آورند و مدعی می‌ شوند که قیمت‌ها را پایین آوردیم. این مسئولان خجالت نمی ‌کشند که اینقدر با دروغگویی های خود، مردم را مسخره می‌ کنند" .

وی افزود:" تحریم ‌ها و کج اندیشی ‌های داخلی زمینه ساز بعضی مشکلات در کشور شده است اما بزرگ ‌ترین مشکل امروز ما سوء مدیریت ‌هاست."


به گزارش روزآنلاین اصولگرایان نه تنها از اوضاع اقتصادی کشور از رئیس جمهور ایران انتقاد می کنند بلکه سخنان احمدی ‌نژاد پیرامون مرگ هوگو چاوز همچنان با انتقادهای تند اصولگرایان روبروست. احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، در خطبه‌های اخیر جمعه، گفته است:"رجعت یک نشان دولتی نیست که افراد بخواهند آن را بر سینه افراد بچسبانند. بر فرض که چاوز خیلی خوب، مردم دار و به لحاظ سیاسی با ما هماهنگ اما او یک غیر مسلمان است."

جنتی همچنین با اشاره غیرمستقیم به احمدی نژاد گفت:" ای کاش پیش از اینکه بخواهند چنین حرفی بزنند چهار کلام درس می ‌خواندند و یک چیزی یاد می ‌گرفتند سپس این موضوعات را مطرح می ‌کردند."


احمدی ‌نژاد در پیام تسلیت خود گفته بود:"تردید ندارم که او باز خواهد گشت و به همراه صالحان و حضرت مسیح و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد."


وی همچنین پس از ورود به ونزوئلا گفت: "خدای متعال، حضرت مسیح و انسان کامل، یار ملت ها خواهند بود و اینها حقایقی است که چاوز عمیقا به آنها ایمان داشت."


احمدی‌نژاد در جلسه هیات دولت گفته بود که چاوز"با روحیه یک بسیجی مخلص تمام عیار و حزب اللهی و عاشق مردم بود".


محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رییس اسبق قوه قضاییه، در واکنش به پیام احمدی ‌نژاد چنین سخن گفته بود: "به ایشان نصیحت مشفقانه داریم که در مدت باقی مانده آرامش را حفظ کرده و از بیان مسائل اختلافی خودداری کنید، بپذیرید که اطلاعات دینی لازم را ندارید و اگر لازم بود، بپرسید. شما درباره رجعت که یکی از اصول مسلم شیعه است چقدر مطالعه کردید. وقتی درباره یک مطلب حساس و قابل بحث که اطلاعات شما درباره آن کافی نیست در این شرایط کشور اظهار نظر می ‌کنید موجب می‌ شود که حساسیت‌ هایی به وجود بیاید."

علاوه بر چاوز، شعارهای احمدی‌ نژاد در مورد مبارزه با فساد اقتصادی نیز انتقادهای اصولگرایان را برانگیخته است.

حسین فدایی، دبیرکل جمعیت ایثارگران، با اشاره به اینکه "احمدی نژاد به تعداد انگشتان دست در جلسات ستاد مبارزه با مفاسد شرکت نکرد"، گفته است: "در مصداق‌های پرونده‌ها مشاهده می ‌شود که از نواحی مستقیم و غیرمستقیم حمایت‌هایی وجود دارد. بعد کسی که فریاد می‌زند مدعی پرچمداری مبارزه با مفاسد اقتصادی است و لباس ساده می پوشد و حتی غذای خود را از منزل می‌ آورد، اهمیتی برای جابجا شدن میلیاردها تومان قائل نمی‌شود... آقای احمدی‌نژاد در سخنرانی عمومی گفت هر کس با نزدیکان و معاونان من برخورد کند، انگار با من برخورد کرده و این اشخاص خط قرمز من هستند. یعنی برای عده‌ای حاشیه امن درست کردند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size