مطهری: اگر شرایط فعلی ادامه یابد انتخابات "فرمایشی" خواهد بود

با اشاره به حوادث انتخابات 2009 ریاست جمهوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی مطهری٬ نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی ایران روز چهارشنبه 12-3-2013 در یک مصاحبه مطبوعاتی گفته است که بخشی از جامعه هنوز از حوادث انتخابات سال 88 "دلگیر و ناراضی" است و به نوعی در " شرایط قهر" به سر می ‌برد.

مطهری هشدار داد:" اگر شرایط فعلی ادامه یابد انتخابات "فرمایشی" خواهد بود.

مطهری اظهار کرده باید انتخاباتی برگزار شود که "خاطره انتخابات 88 از ذهن‌ها پاک شود" چرا که فضای سیاسی کشور تحت تاثیر انتخابات سال 1388 دچار "رکود" است.

وی در گفت و گو با روزنامه بهار اظهار داشت:" نشانه ‌ای برای برگزاری انتخاباتی پرشور مشاهده نمی‌ شود و دلیل آن هم عدم حضور اصلاح‌ طلبان شاخص در عرصه انتخابات و همچنین تعصبات گروهی عده‌ای است که نگاه منتقدانه را برنمی ‌تابند."

این نماینده اصولگرای مجلس ایران همچنین افزوده است: "بخشی از جامعه هم هنوز از اتفاقات انتخابات سال 88 دلگیر و ناراضی است و به نوعی در" شرایط قهر" به سر می‌برد. این مسائل باید برطرف شود."

او افزود:" اگر سیاست‌های فعلی ادامه یابد و منتقدان نتوانند در انتخابات کاندیدا داشته باشند انتخابات تا حدودی فرمایشی و منجر به کاهش اعتماد عمومی می ‌شود و این احساس در افکار عمومی به وجود خواهد آمد که نتیجه انتخابات و پیروز انتخابات از هم ‌اکنون مشخص است."

این نماینده مجلس درباره نامزدی احتمالی محمد خاتمی برای انتخابات ریاست جمهوری نیز گفته است: "خاتمی باید از آبروی خود مایه بگذارد. ایشان نباید صرفا در جاده هموار گام بردارند. باید در جاده خاکی هم حرکت کنند. بنده معتقدم اگر ایشان وارد صحنه شوند بسیار مفید‌تر خواهد بود تا اینکه منتظر تغییر شرایط باشند".

وی با بیان اینکه "برخوردهای خشن و سخت‌گیری‌هایی شد که لزومی نداشت" افزوده است: "فکر می‌کنم اگر افرادی مانند آقایان هاشمی، ناطق ‌نوری و خاتمی وارد شوند شرایط تغییر خواهد کرد."

در هفته ‌های اخیر همزمان با افزایش حملات محافظه ‌کاران به نیروهای اصلاح ‌طلب٬ مطالبی مبنی بر ضرورت نامزدی احتمالی محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران در انتخابات منتشر شده است.

شماری از نیروهای اصلاح‌ طلب نیز معتقدند بدون آزادی زندانیان سیاسی و ایجاد فضای باز سیاسی شرکت اصلاح ‌طلبان در انتخابات بیهوده است. برخی از اصلاح طلبان بر این باورند که برای کمک به باز شدن فضا باید در انتخابات نامزد داشته باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید