شرکت کره ای " پوسکو" صادرات فولاد به ایران را متوقف کرد

در چارچوب تحریم های بین المللی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت کره ای "پوسکو" پنجمین شرکت بزرگ تولید فولاد در جهان اعلام کرد قرارداد فروش آهن و آلومینیوم به ایران را لغو کرده است.
به گزارش رویترز شرکت " پوسکو" برای اجرای تحریم های بین المللی روابط تجاری خود را با سازمان های حساس و تابع سپاه پاسداران ایران قطع کرده یا به حداقل رسانده است.
بر اساس این گزارش شرکت های تولید کننده فولاد و آلومینیوم روسی نیز فروش محصولات خود به ایران را قطع کرده و یا در حال توقف این معاملات هستند.

کارشناسان تاکید می کنند، این اقدام شرکت های آلومینیوم و فولاد جهان به اقتصاد صنعتی ایران ضربه جدی وارد می کند.

تحریم های بین المللی بخش های بزرگی از اقتصاد ایران از جمله بازار فلزات ، خودروسازی ، صنعت نفت و نظام بانکی را هدف قرار داده و این کشور را به شکل بی سابقه ای دچار بحران کرده است.

گروه "اتحاد علیه ایران اتمی" که از سفیران و افسران اطلاعاتی سابق بریتانیا و آمریکا با سرمایه خصوصی تشکیل شده ، اعلام کرد از تمام شرکای تجاری خارجی ایران خواسته روابط خود را با این کشور قطع کنند تا تحریم ها بهتر به هدف برسند.
این گروه افزود: اغلب شرکت های بزرگ بین المللی به درخواست آنها جواب مثبت داده و اعلام کرده اند که به جای ایران مشتریان دیگری برای محصولات خود یافته اند."

ایران طی سال های گذشته به دلیل ادامه برنامه اتمی بارها تحریم شده است. در ماه های اخیر آمریکا و همپیمانان آن صنعت نفت این کشور را که عمده ترین منبع درآمدهای ارزی است را هدف قرار دادند.

کشورهای غربی ایران را به تلاش برای تولید سلاح اتمی متهم می کنند اما ایران اعلام می کند که برنامه صلح آمیزی را دنبال می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید