مشایی: ایرانیان همان قوم وعده داده شده خداوند هستند

در مراسم استقبال از نوروز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

اسفندیار رحیم مشایی در تازه ترین اظهار نظر عقیدتی گفته است مردم ایران همان قومی هستند که خداوند وعده آنها را در قرآن ذکر کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری های دولتی در ایران معاون احمدی نژاد در مراسم ملی استقبال از نوروز با اشاره به این گفته خداوند که وعده داده شده قوم صالحی در زمین جایگزین خواهند شد گفت:مردم ایران همان وعده خداوند هستند.
او افزود: ملت ایران همواره در طول تاریخ نوروز را به عنوان یک میراث معنوی پاس داشته است .. نوروز در سطح ملی و در ایران بزرگ و انقلابی به ثبت رسیده و جلوه تمام خوبی‌ها و نیکی‌هایی است که مردمان ایران آن را به ثمر رساندند.
همچنین گفت: ملت ایران از دیرباز به عظمت و شکوه انسانی اندیشیده، موحد بوده و همواره قدرشناس جایگاه انسان بود.
رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد تاکید کرد :ملت ایران با دستانی پر از تاریخ آمده و با نگاهی روشن به آینده‌ای مستحکم نگاه می‌کند.
مشایی گفت: ملت ایران همواره به روشن بودن آینده بشریت اطمینان دارد و این نگاه روشن به آینده مورد تاکید و اذعان جامعه بین ‌المللی است، معتقدم ملت ایران همواره بهترین پاسدار تمدن و فرهنگ ایران بوده است.

وی افزود: تعامل ما با اسلام یک تعامل زیبا است. ما از اسلام درسهای بسیاری آموختیم و مزد این آموختن را با جلوه کردن ظرفیت‌های اسلام به تمام ملت های جهان گرفته ایم،البته این مسئله به معنای یک قدرشناسی کامل نبوده است و تنها یک تعامل و همفکری بوده است.
رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با اشاره به این آیه خداوند که خدا وعده داده قوم صالحی را در زمین جایگزین خواهد کرد که هم آنها از خدا راضی هستند و هم خدا از آنها راضی خواهد بود و نقل است که پیامبر گرامی اسلام دست خود را هنگام خواندن این آیه بر شانه سلمان نهاده است گفت: مردم ایران همان وعده الهی هستند و مقصود ملت سلمان است.
مشایی گفت: ایرانیان تلاش عظیمی را برای شکوفایی اسلام از خود نشان دادند که شرح آن مثنوی 70 من است.
معاون احمدی نژاد همچنین گفت: ملت ایران همواره در عرصه‌های مختلف فضل خود را نشان داده‌اند و فلسفه و عرفان حوزه‌ای بوده است که همواره پهلوانان آن ایرانیان بوده‌اند.
مشایی در بخش دیگری از اظهارات خود یک بار دیگر از "بهار" سخن گفت و امام دوازدهم شیعیان را "بهار" توصیف کرد.

پیش از این نیز احمدی نژاد و نزدیکان او اصطلاح "زنده باد بهار" را تکرار کرده بودند که گفته می شود شعار انتخاباتی وی در انتخابات ریاست جمهوری آینده است.

مشایی گفت:" زیباترین توصیفی که من از امام زمان (عج) دیده ام تعبیر بهار انسان‌ ها بوده است، دنیا بداند که اگر ما امام خود را به دنیا معرفی می‌کنیم امام ما بهار است و این تعبیر تمام انسان‌ها و تمام طبقات را در بر می‌گیرد."
او همچنین افزود:": به نظر من مهمترین صفت برای انسان مهر و محبت است، با مهر است که انسان فداکار می‌شود، با مهر است که انسان خدمتگزار می شود، من نمی‌توانم بپذیرم کسی ادعای دیانت بکند و مدعی پایبندی به ارزش‌های اسلام باشد اما توجهی به مهرورزی نداشته باشد، چنین دینی قابل قبول نیست. کسانی معتقدان واقعی هستند که عشق به ملت و مردم در آنها موج می‌زند.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من ما باید خود را در درون پیدا کنیم، آینده درخشانی که همه منتظر هستند به زودی فرا خواهد رسید و سراسر جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید