مجلس ایران لایحه سه دوازدهم بودجه 1392 را تصویب کرد

دغدغه نمایندگان مجلس برای روشن شدن وضعیت بودجه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)


نمایندگان مجلس ایران با 188 رای موافق، 23 رای مخالف، 16 رای ممتنع از مجموع 252 رای کلیات لایحه سه دوازدهم به تصویب رساندند.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری ایسنا در صورت تصویب جزییات لایحه سه دوازدهم و بدون تاخیر، دولت اجازه دریافت و پرداخت‌ها در سه ماه اول سال 92 تا مبلغ 450 هزار میلیارد ریال را خواهد داشت، مشروط به اینکه اعتبارات هزینه‌ای بیش از 20 درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا نکند.
در بحث بودجه ، جعفرزاده و سنایی به عنوان مخالفان و قادری و خسروی به عنوان موافقان کلیات لایحه نظرات خود را بیان کردند.

با تصویب کلیات ، بررسی جزییات لایحه سه دوازدهم بودجه سال 92 در جلسه علنی سه ‌شنبه 12-3-2013 مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
العربیه به نقل از ایلنا خبرگزاری دیگر ایرانی گزارش می دهد که نادر قاضی‌ پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت‌": رییس جمهور می‌بایست در صحن علنی حضور می‌یافت و توضیح می ‌داد که با پول یارانه‌ها در لایحه سه دوازدهم چه کاری می‌خواهد انجام دهد و این شائبه مطرح است که دولت به دنبال هزینه کردن انتخابات ریاست جمهوری است‌."
به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری های ایرانی، نماینده اورومیه همچنین در صحن علنی امروز مجلس با تذکر ماده 137 آیین نامه داخلی بیان داشت‌": بهتر بود که رییس جمهور برای دفاع از بودجه خودشان شخصا در صحن علنی حضور می‌یافت‌."

وی افزود‌": طبق ماده 188 آیین نامه داخلی در لایحه سه دوازدهم ، دولت باید مشخص کند که 45 هزار میلیارد تومان را از کجا آورده است."

او اضافه کرد": در لایحه سه دوازدهم و45 هزار میلیارد تومانی که دولت مشخص کرده است، سهم هدفمندی یارانه‌ها و عمرانی بیان نشده است ‌،‌ رییس جمهور باید در مجلس حضور می‌یافت و بیان می‌داشت که پول یارانه‌ها را چکار می‌خواهد بکند. نکند این بار نیز می‌خواهد پول را برای انتخابات ریاست جمهوری هزینه کند‌."

بر اساس همین گزارش لاریجانی رئیس مجلس درپاسخ به قاضی‌پور گفت‌": ما امروز کلیات لایحه سه دوازدهم را بررسی می‌کنیم و در جزییات و اصل لایحه به این موضوع توجه خواهیم کرد"‌.
لازم به یادآوری است که به رغم نزدیک شدن تحویل سال جدید، دولت و مجلس ایران موفق نشده اند بر سر بودجه سال 92 به توافق رسیده و آنرا به تصویب برسانند. این بودجه با درآمدهای کمتر از بابت فروش نفت در مجلس ایران در حال بحث است. تحریم های بین المللی علیه ایران مشکلات اقتصادی جدی و بزرگی برای آن کشور به وجود آورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم