احضار، بازجویی و تهدید فعالان سیاسی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران

توسط نیروهای امنیتی صورت می گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سایت اصلاح طلب ''جرس'' از احضار، بازجویی و تهدید فعالان سیاسی در ایران توسط نهادهای امنیتی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده است.

بنا بر این گزارش، در این احضارها مطالبه بازجویان "سکوت مطلق و عدم هرگونه موضع ‌گیری و یا کنش سیاسی و هرگونه تحرک حتی دیدار دوستان و همفکران" از سوی احضار شدگان تا برگزاری انتخابات عنوان شده است.

این گزارش می افزاید که برخورد وزارت اطلاعات در این احضارها "بسیار خشن"، "بی‌ادبانه" و "هتاکانه" توصیف شده است. احضارشدگان تهدید به بازداشت، محکومیت زندان و حتی تهدید به "ترور و مرگ ناگهانی" خود یا بستگانشان شده‌اند.

در پایان بازجویی‌ها نیز متنی در برابر آن‌ها گذاشته می‌ شود تا امضا کنند تا متعهد شوند تمامی نکات ذکر شده را رعایت ‌کنند. بر اساس اطلاعات موجود اغلب احضارشدگان از امضای چنین متنی خود داری می ‌کنند اما برخی نیز با امضای متن مذکور تمامی ارتباطات خود را با دیگران قطع کرده اند.

صاحب‌ نظران معتقدند که دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ماموریت یافته‌ اند به هر نحو ممکن هر صدایی را در داخل کشور تا برگزاری انتخابات خاموش کنند، و با از هم پاشاندن شبکه ارتباطی اصلاح طلبان و نیروهای معترض احتمال هرگونه عمل هماهنگ اعم از شرکت یا عدم شرکت در انتخبات ر ا توسط آنها منتفی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size