ولید المعلم در تهران: اولویت دمشق خشکاندن ریشه های تروریسم است

ضمن تاکید بر گفتگو با مخالفان داخلی و خارجی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه که روز شنبه برای مذاکره با مقامات ایران وارد تهران شده است از مواضع آیت الله خامنه ای و دولت جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از نظام سوریه اظهار قدردانی کرد و تاکید کرد دولت سوریه برای خشکاندن ریشه های تروریسم تلاش می کند.

او تاکید کرد دولت سوریه اعتقاد دارد بحران جاری از طریق دیپلماتیک حل خواهد شد و اولویت دمشق خشکاندن ریشه های کمک به تروریست ها است.

ولید المعلم قطر و ترکیه را به عنوان بزرگترین حامیان مخالفان مسلح معرفی کرد و از مواضع آنها به شدت انتقاد کرد.

او تاکید کرد بر اساس طرحی که در ژانویه گذشته توسط بشار اسد اعلام شده است دولت گفتگو با مخالفان در داخل را آغاز کرده است و قرار است با مخالفان در خارج نیز مذاکره کند.

المعلم در عین حال مخالفان مسلح را تروریست خواند و تاکید کرد این گروه ها با القاعده ارتباط دارند.
سفر ولید المعلم به ایران یک هفته پس از مذاکرات فشرده در کنفرانس دوستان سوریه در رم در مورد حل بحران کشور صورت می گیرد. بحرانی که به گفته سازمان ملل ، 70000 قربانی تا به حال داشته است.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از فروپاشی کشور سوریه هشدار داده است.


علی اکبر صالحی نیز یک بار دیگر بر حمایت کامل ایران از رژیم اسد تاکید کرد و گفتگو با وزیر امور خارجه سوریه را سازنده دانست.

او ضمن مردمی خواندن رژیم اسد تاکید کرد هر نظامی که با چنین بحران مواجه شود به سرعت سرنگون می شود اما نظام سوریه به دلیل حمایت های مردمی همچنان پابرجاست

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید