سپاه پاسداران ایران دولت را مسئول ناآرامی های اخیر اصفهان دانست

با اشاره به بی توجهی های مسئولان دولتی به اعتراض ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران دولت را مسئول نا آرامی های اخیر استان ناآرامی در استان اصفهان پس از شکستن لوله آب انتقالی اصفهان به یزد در اعتراض به قطع شدن آب کشاورزان این استان و بی‌اعتنایی مسئولان به این اعتراض‌ها از اوایل هفته جاری آغاز شده است.

شهر‌های "ورزنه" و "خوراسگان" از جمله مناطقی در استان اصفهان هستند که گزارش‌ها از بروز درگیری میان کشاورزان این مناطق با نیرو‌های امنیتی حکایت دارد.

به گزارش سایت "دیگربان"، سایت سپاه اصفهان نیز با تائید گزارش این درگیری‌ها در "خوراسگان" گزارش کرده، شامگاه پنجشنبه 28-2-2013 حوزه علمیه و یکی از پایگاه‌های بسیج این شهر مورد حمله قرار گرفته‌ است.

این سایت با اعلام دستگیری دو نفر در این درگیری‌ها٬ از مسئولان اجرایی استان اصفهان به خاطر بی‌اعتنایی به خواست و اعتراض کشاورزان انتقاد کرده و آن‌ها را مسئول این ناآرامی‌ها معرفی کرده است.

به نوشته سایت سپاه پاسداران اصفهان٬ کشاورزان شرق این استان از مدت‌ها پیش به وضعیت خود اعتراض دارند٬ اما "هیچ راه ‌حل و کمک دائمی از هیچ یک از مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری دریافت نکرده‌اند."

برخی دیگر از گزارش‌ها از زخمی شدن گروهی از کشاورزان در پی شلیک مامورانی که برای حفاظت از لوله انتقال آب به منطقه رفته‌اند٬ حکایت دارد.

گفته می‌شود در جریان این ناآرامی‌ها چند اتوبوس حامل نیرو‌های امنیتی از سوی کشاورزان معترض نیز به آتش کشیده شده است.

محمد مهدی اسماعیلی٬ معاون سیاسی‌ امنیتی استاندار اصفهان هم اعلام کرده در درگیری‌های اخیر ۳۵ نفر زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size