بوالفضل قدیانی خطاب به بازپرس: خامنه ای مستبد است و حکومت او استبدادی است

در جریان تفهیم اتهام های جدید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ابو الفضل قدیانی عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی را "مستبد" و حکومت او را "استبدادی" توصیف کرده است.

به گزارش سایت "کلمه" ابوالفضل قدیانی که اول اسفند جهت تفهیم اتهام برای ششمین پرونده خود با همان اتهام پرونده های قبلی، یعنی نگارش نامه های سرگشاده به رهبری، به بازپرسی مقدسی در اوین احضار شده بود، ضمن امتناع از پاسخگویی به سوالات بازپرس تاکید کرده است که ضد انقلاب کسانی هستند که کشور را به این روز انداخته اند.

بنا بر این گزارش، "اجتماع و تبانی نا‌نوشته"، "نشر اکاذیب"، "تبلیغ علیه نظام" و "توهین به رهبری" چهار اتهام جدید قدیانی، است که به خاطر نگاشتن نامه‌های انتقادی به رهبری به وی تفهیم شده است.

بر اساس این گزارش این زندانی سیاسی در بازپرسی اعلام کرده که به دلیل نا‌مشروع و غیرقانونی دانستن دادگاه‌های امنیتی هیچ دفاعی از خود نخواهد کرد.

در این جلسه بازپرسی، بازپرس به قدیانی گفته است: "چرا همسو با ضد انقلاب، خطاب به رهبری، وی را مستبد خوانده است؟"

قدیانی در پاسخ با تاکید بر اینکه رهبری مستبد است و حکومتی استبدادی را اداره می‌کند، گفته است: "کسی که می‌گوید آقای خامنه‌ای مستبد است، ضد انقلاب نیست. کسی که با مدیریتش کشور را به اینجا رسانده، ضد انقلاب است. کسی که با حمایت از تقلب در انتخابات باعث روی کارآمدن آدم بی‌لیاقتی همچون احمدی‌نژاد و دلسردی دوستداران انقلاب شده است. کسی که دلسوزان نظام را به زنجیر و حبس و حصر کشیده و یا وادار به سکوتشان کرده، ضد انقلاب است".

این گزارش افزوده است که این زندانی سیاسی وقتی با پافشاری بازپرس برای نوشتن دفاعیاتش رو به رو شد خطاب به وی گفت: "مگر دفاعیات من تاثیری هم در محتویات کیفرخواست دارد؟ شما هم که در عمل بازجو هستید نه بازپرس. شما مطیع و گوش به فرمان نهادهای امنیتی هستید، چه کاری به دفاعیات من دارید؟‌‌ همان گونه که به شما دستور داده‌اند پرونده تشکیل داده و به دادگاه ارسال کنید."

او همچنین افزوده است: "قضات دادگاه‌های امنیتی تبدیل به مزدوران نهادهای امنیتی شده‌اند، پس به احضار امثال من نیازی وجود ندارد هر حکمی که به شما دستور داده‌اند صادر کنید."

ابوالفضل قدیانی در انتها از امضای برگه‌های قضایی امتناع کرده و به زندان بازگشته است.

ابوالفضل قدیانی عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، به دنبال انتقادات صریح از مسئولان نظام، در تاریخ ۲۵ دی ماه گذشته با دستور قاضی صلواتی از بند۳۵۰ اوین به زندان قزل حصار که شرایط بسیار وخیمی برای زندانیان بیمار دارد، تبعید شده است.

زندان قزل حصار ویژه زندانیان جرایم کیفری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size