انتقاد شدید احمدی نژاد از سپاه و اطلاعات به دلیل دخالت در انتخابات نظام پزشکی

در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران به شدت از دخالت سپاه پاسداران و اطلاعات در انتخابات نظام پزشکی انتقاد کرد.

به گزارش منابع خبری ایران، احمدی نژاد چهارشنبه 27-2-2013 در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران به سوال خبرنگار خبرگزاری "مهر" مبنی بر اینکه نظر شما در مورد انتخابات نظام پزشکی چیست، آیا همچنان که پیشتر گفته بودید به خاطر عدم تایید صلاحیت رد صلاحیت شدگان آن را ابطال می کنید گفت: "فکر می کنیم همه چیز در کشور باید بر اساس قانون باشد. کسانی که از مرز قانون عبور می کنند کارشان اعتبار ندارد."

وی افزود: "اگر نهادها و دستگاه هایی هم دخالت کنند و در مسیر قانونی و فراقانونی عمل کنند آن هم اعتباری ندارد."

احمدی نژاد در ادامه پاسخ تصریح کرد: "انتخابات نظام پزشکی یک قانون مشخص دارد و در مورد افراد استعلام می کند و فرق دارد با کاری که با نمایندگی و نظارت بر آن می کنند."

وی ادامه داد: "نظام پزشکی یک نهاد صنفی است و متعلق به جامعه پزشکی و درمانی کشور است و نباید نهادهایی که مسئول نیستند در آن دخالت کنند.

نهادهای امنیتی، اطلاعاتی سپاه و اطلاعاتی غیر سپاه نمی توانند در آن دخالت کنند، این بد است . این یک تشکل جامعه پزشکی است و باید نمایندگان خودشان باشند تا بتوانند کارها را خودشان اصلاح کنند."

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: "باید گزارشش بیاید و من در مورد آن تصمیم گیری کنم.

در ادامه رئیس جمهور در پاسخ به خبرنگاری که چرا نشست مطبوعاتی شما قطع شد گفت" بالاخره" و سپس سرش را تکان داد."

پیشتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران با نگارش نامه ای به وزات بهداشت این کشور خواستار تجدید نظر در روند رد صلاحیت های انتخابات نظام پزشکی شده بود.

بنابر گزادش ها شماری از نامزدهای انتخابات نظام پزشکی ایران به دلیل نوشتن نامه اعتراضی چند ماه پیش به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، رد صلاحیت شده اند.

این نامه با این عنوان نوشته شده بود که بشار اسد خود یک پزشک است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید