«جنگ ستارگان»؛‌ سئول از تسلیحات لیزری برای انهدام پهپادهای کره‌شمالی استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع کره جنوبی، پنجشنبه 21 تیر، اعلام کرد که این کشور تا پایان سال جاری اسلحه‌های لیزری برای انهدام پهپادهای کره شمالی مستقر خواهد کرد و به اولین کشور جهان تبدیل می‌شود که این نوع اسلحه‌ها را در ارتش به‌کار می‌گیرد.

طرح «جنگ ستارگان» کره جنوبی

این برنامه که با نام «طرح جنگ ستارگان» شناخته می‌شود، به‌دست ارتش کره جنوبی و شرکت «هانوها ایرواسپیس» توسعه یافته است. به گفته وزارت دفاع کره جنوبی، اسلحه‌های لیزری تولید شده، کم هزینه و مؤثر بوده، به طوری که هزینه هر بار شلیک تنها 2 هزار وون (1.45 دلار) است. این اسلحه‌ها همچنین نامرئی و بی‌صدا هستند.

تغییر معادلات جنگی

وزارت دفاع این کشور اعلام کرد: «کره جنوبی اولین کشور در جهان خواهد بود که اسلحه‌های لیزری را مستقر و به‌کار می‌گیرد. این اقدام، توانایی‌های ارتش ما در مقابله با پهپادهای کره شمالی را بهبود خواهد بخشید.» به گفته وزارت دفاع، این اسلحه‌ها معادلات جنگی در میدان نبرد آینده را تغییر خواهند داد.

یک سخنگوی وزارت دفاع در یک نشست خبری توضیح داد که اسلحه‌های لیزری با تابش اشعه‌های نوری به مدت 10 تا 20 ثانیه، موتور یا تجهیزات الکتریکی پهپادها را می‌سوزانند و آنها را سرنگون می‌کنند.

در دسامبر گذشته، پنج پهپاد کره شمالی وارد حریم هوایی کره جنوبی شدند. این حادثه باعث شد سئول جنگنده‌ها و هلیکوپترهای تهاجمی را برای سرنگونی آنها به کار گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید