معاون فرماندار نیویورک خواستار کناره‌گیری بایدن از نامزدی برای انتخابات آمریکا شد

آنتونیو دیلگادو: ترامپ بزرگترین تهدید علیه دموکراسی آمریکا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از عملکرد جو بایدن در مناظره با دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه او در نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که بسیاری آن را «فاجعه‌بار» توصیف کردند، فشارها از سوی دمکرات‌ها بر رئيس جمهوری فعلی ایالات متحده برای کنار رفتن از رقابت‌های انتخاباتی تشدید شده است.

در تازه‌ترین مورد از چنین موضع‌گیری‌هایی آنتونیو دیلگادو، معاون فرماندار نیویورک چهارشنبه 20 تیر گفت که بایدن باید از رقابت‌های انتخاباتی کنار برود.

دیلگادو در این‌باره در شبکه «ایکس» با اشاره به دستاوردهای بایدن، از جمله شکست دادن ترامپ در سال 2020 و رهبری آمریکا برای برون‌رفت از بحران پاندمی کرونا، گفت او «مستحق تقدیر همیشگی است».

وی در عین حال افزود که «بایدن می‌تواند بر میراث خود افزوده و قدرت خود را از طریق پایان دادن به کمپین انتخاباتی‌اش و فراهم ساختن زمینه برای ظهور رهبری جدید، نشان دهد».

او همچنین هشدار داد که «تهدیدی بزرگتر از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا علیه دموکراسی کشورش وجود ندارد».

معاون فرماندار نیویورک افزود که او به میلیون‌ها شهروند آمریکایی می‌پیوندد که نگرانی‌های مشروع خود را درباره توان بایدن برای شکست دادن ترامپ ابراز می‌کنند.

شایان ذکر است که رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا، چهارشنبه 20 تیر، با اعلام ناگهانی این‌که از تصمیم جو بایدن برای ماندن در رقابت‌های ریاست جمهوری آتی آمریکا به‌طور کامل حمایت نمی‌کند، تعجب‌ها را درون حزب دموکرات برانگیخت.

نانسی پیلوسی که یکی از برجسته‌ترین اعضای حزب رئیس ‌جمهوری 81 ساله آمریکا است، گفت که این تصمیم بر عهده او [جو بایدن] است و «وقت رو به پایان است». وی افزود: «به بایدن پیشنهاد می‌کنم که در تصمیم خود برای ماندن در انتخابات آتی ریاست‌ جمهوری ایالات متحده تجدیدنظر کند.»

پیلوسی همچنین در برنامه «مورنینگ جو» ادامه داد: «این به رئیس جمهوری آمریکا بستگی دارد که تصمیم بگیرد که آیا او نامزد شود یا خیر. همه ما او را تشویق می‌کنیم که این تصمیم را بگیرد. چرا که زمان رو به پایان است. من از او می‌خواهم که هر چه او تصمیم می‌گیرد را انجام بدهد. هر تصمیمی بگیرد، با او خواهیم بود.»

رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا همچنین خواستار آن شد تا «بحث در مورد آینده سیاسی بایدن لزوما پس از اجلاس «ناتو» از سر گرفته شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید