بریتانیا: استارمر با بایدن درباره بحران اوکراین و اوضاع نوار غزه گفت‌وگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت بریتانیا اعلام کرد که کی‌یر استارمر، نخست‌وزیر این کشور با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا درباره بحران اوکراین و وضعیت اسرائیل و نوار غزه گفت‌وگو کرد.

طی این گفت‌وگوها برقراری آتش‌بس فوری در غزه، آزادی گروگان‌ها و وارد کردن کمک‌ها به غزع نیز مورد بررسی قرار گرفت.

رهبران آمریکا و بریتانیا همچنین بر استمرار حمایت از اوکراین و پایان دادن به جنگ در غزه تاکید کردند.

به گزارش «رویترز»، در دیدار استارمر و بایدن، چهارشنبه 20 تیر در کاخ سفید هر دو طرف بر تداوم حمایت همه‌جانبه از اوکراین مقابل جنگ علیه روسیه تاکید کردند.

استارمر و بایدن همچنین گفتند که خواهان آتش‌بس در غزه، آزادی گروگان‌ها وامداد رسانی به مردم غزه هستند. رهبران آمریکا در این دیدار خواستار پیشبرد راه حل دو کشور برای مناقشه اسرائیل و فلسطین شدند.

بر اساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری بریتانیا، در این دیدار رهبران بریتانیا و آمریکا بر مواضع مشترک درباره آتش‌بس فوری در غزه تاکید کردند.

کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای در پایان این دیدار اعلام کرد که بایدن و استارمر بر عزم دو کشور برای حمایت از اوکراین دربرابر تهاجم روسیه و اهمیت دستیابی به آتش‌بس در غزه و همچنین تعهد آمریکا و بریتانیا به راه حل دو کشور برای فلسطین و اسرائیل تاکید کرده‌اند.

نخست‌وزیر بریتانیا از حزب کارگر که از هفته گذشته کار خود را آغاز کرده است برای شرکت در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس ناتو و همچنین اولین دیدار رسمی با رئیس‌جمهور آمریکا در مقام نخست‌وزیر به واشینگتن سفر کرده است.

به گزارش «گاردین»، استارمر درجریان نشست رهبران کشورهای عضو ناتو باردیگر بر حمایت کامل بریتانیا از اوکراین و تعهد اختصاص سالیانه حداقل 3 میلیارد پوند برای کمک نظامی به این کشور تاکید کرده است. او همچنین از این فرصت برای گفت‌وگو با رهبران کشورهای اروپایی درباره طرح پیمان امنیتی بریتانیا و اتحادیه اروپا نیز استفاده کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید