احضار دستیاران بایدن به کنگره برای بررسی سلامت عقل وی

جیمز کومر، نماینده جمهوری‌خواه کنتاکی و رئیس کمیته نظارتی مجلس، گفت جو بایدن صلاحیت ریاست‌ جمهوری را ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته نظارتی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به رهبری جمهوری‌خواهان روز چهارشنبه سه دستیار ارشد کاخ سفید را احضار کرد و از آنها خواست درباره سلامت عقل جو بایدن، رئیس‌جمهوری دموکرات این کشور توضیحاتی ارائه دهند.

به گزارش «رویترز»، کنگره آنتونی برنال، دستیار ارشد بانوی اول جیل بایدن، آنی تومازینی معاون رئیس دفتر بایدن، و اشلی ویلیامز مشاور ارشد بایدن را احضار کرده است. به گفته یک منابع آگاه، این سه نفر یک «حباب محافظ» گرداگرد رئیس‌جمهوری ایجاد کرده‌اند.

بایدن پس از عملکرد ضعیف و متزلزل در مناظره در برابر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری امسال، با تردیدهایی در مورد شانس انتخاب مجدد خود مواجه شده است.

از آن زمان برخی از دموکرات‌های برجسته، اعضای دموکرات کنگره، و اهداکنندگان مالی مهم علناً از او خواسته‌اند به کارزار انتخاباتی خود خاتمه دهد تا یک نامزد آماده‌تر در انتخابات 5 نوامبر به نبرد ترامپ برود. بایدن تاکنون مخالفت‌ها را نادیده گرفته و گفته است که در رقابت باقی خواهد ماند.

جیمز کومر، نماینده جمهوری‌خواه کنتاکی و رئیس کمیته نظارتی مجلس، با اظهار اینکه بایدن صلاحیت ریاست‌ جمهوری را ندارد، گفت: «کارمندان کلیدی کاخ سفید باید در مقابل کمیته ما حاضر شوند تا بتوانیم آن شفافیت و پاسخگویی که آمریکایی‌ها شایسته‌اش هستند را ارائه دهیم.»

کمیته نظارتی مجلس همچنین روز چهارشنبه اعلام کرد در جریان تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره اتهام نگهداری اسناد طبقه‌بندی‌شده توسط بایدن، که در نهایت بازپرس ویژه تصمیم گرفت به بایدن اتهامی وارد نکند، کومر تلاش کرده بود با این سه نفر صحبت کند، اما کاخ سفید اجازه این ملاقات را صادر نکرده بود.

به گفته رویترز، کمیته نظارتی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا از دستیاران بایدن خواسته است تا 17 ژوئیه به احضاریه پاسخ دهند، و از آنها خواسته است تا اواخر ژوئیه برای ارائه شهادت پشت درهای بسته در کنگره حاضر شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید