«چت جی‌پی‌تی» دسترسی کاربران چین، روسیه و ایران را محدودتر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس بیانیه پیشین «اوپن‌ ای‌آی» (Open AI)، شرکت سازنده بات مکالمه «چت جی‌پی‌تی»، ‌دسترسی کاربران کشورهای پشتیبانی نشده از جمله چین، روسیه و ایران به این بات مکالمه و رابط کاربردی آن (API)، محدودتر خواهد شد.

ماه گذشته، اوپن‌ ای‌آی اعلام کرد چندین گروه مخفی مستقر در روسیه، چین و ایران را کشف کرده که از مدل‌های هوش مصنوعی این شرکت برای تبلیغات و انتشار اطلاعات نادرست در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کردند.

براساس اقداماتی کە این شرکت در نظر گرفت، کاربران برای ادامه استفاده از خدمات اوپن‌ ای‌آی، باید به این سرویس در یک منطقه پشتیبانی‌شده دسترسی داشته باشند.

شرود دگریپو، مدیر واحد «راهبرد تهدید» در مایکروسافت، ماه گذشته ایران را در کنار چین، روسیه و کره شمالی، به‌عنوان یکی از «بازیگران تهدید» که به سخت‌افزار یا سیستم‌های دیجیتال آسیب می‌رسانند، معرفی کرد.

پیشتر نیز روزنامه «گاردین» گزارشی درباره نحوه استفاده ایران از ابزارهای هوش مصنوعی به منظور انجام عملیات نفوذ مخفی منتشر کرد و گفته بود، تهران از ابزارهای هوش مصنوعی برای تهیه مقالاتی با هدف دشمنی با آمریکا و اسرائیل و ترجمه آن‌ها به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی استفاده می‌کند.

دو ماه پیش، نیز، اوپن‌ ای‌آی در بیانه‌ای تایید کرد پنج عملیات نفوذ مخفی را که منشا آن روسیه، چین، ایران و اسرائیل بود، خنثی کرده است.

براساس این بیانیه، این کشورها به دنبال استفاده از مدل‌هایی برای «فعالیت گمراه‌کننده» بودند که شامل ترجمه متون، ایجاد نظر و مقاله و ساختن حساب‌های کاربری در رسانه‌های اجتماعی است.
این شرکت در واکنش، «کمیته‌ ایمنی و امنیت» را برای جلوگیری از عملیات‌های نفوذ تشکیل داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید