روسیه: طرح اوکراین برای ترور سه مقام ارشد نظامی را خنثی کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«سرویس امنیت فدرال روسیه» یک شهروند این کشور را به اتهام تلاش برای ترور سه مقام ارشد وزارت دفاع روسیه بازداشت کرد. مسکو اعلام کرد نهاد اطلاعاتی اوکراین، با جذب این شهروند روسیه‌ای، در نظر داشت سه بمب مخفی را در پوشش هدیه به محل اقامت برخی مدیران وزارت دفاع روسیه ارسال کند.

بر اساس بیانیه سرویس امنیت فدرال روسیه که چهارشنبه 20 تیر منتشر شد، این شهروند روسیه‌ای 30 ساله، در مه سال جاری، با افسران اطلاعاتی وزارت دفاع اوکراین به توافق رسید که در مقابل دریافت پاداش مالی، این عملیات را در خاک روسیه ‌انجام دهد.

انهدام پهپادهای اوکراینی

در همین حال، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد پدافند دفاع هوایی این کشور در شب گذشته، دو پهپاد اوکراینی را در مناطق بلگورود و ورونژ منهدم کرد.

الکساندر گوسِف، استاندار منطقه ورونژ، در کانال تلگرام خود نوشت هیچ گونه تلفات یا خسارتی در نتیجه سقوط آثار باقی‌مانده پهپاد در این منطقه گزارش نشده است.

اتهامات کی‌یف علیه مسکو

کی‌یف ادعا کرد مسکو روز دوشنبه به یک بیمارستان کودکان در پایتخت اوکراین حمله موشکی کرد که منجر به کشته شدن دست‌کم 41 غیرنظامی شد. این حمله به عنوان شدیدترین موج حملات هوایی در ماه‌های اخیر توصیف شده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در واکنش به این حملات، وعده داد که به این حملات پاسخ خواهد داد. او تایید کرد این حملات به چندین شهر اوکراین آسیب رسانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید