نتیجه غیرمنتظره در انتخابات فرانسه؛ ائتلاف چپ در جایگاه اول، جناح ماکرون دوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس برآوردهای اولیه نتایج انتخابات دور دوم پارلمانی فرانسه، ائتلاف چپ پیشتاز بوده و جناح امانوئل مکرون در جایگاه دوم قرار گرفته است. راست افراطی در جایگاه سوم قرار دارد. هیچ یک از جناح‌ها نتوانسته‌اند اکثریت مطلق در مجمع ملی را کسب کنند.

برآورد می‌شود که «جبهه مردمی جدید» بین 172 تا 215 کرسی، جناح ماکرون بین 150 تا 180 کرسی، و حزب اجتماع ملی بین 115 تا 155 کرسی را به دست آورند.

مارین لوپن، از رهبران حزب «اجتماع ملی» فرانسه، یکشنبه 17 تیر، گفت امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در وضعیتی «غیرقابل دفاع» قرار گرفته است. این اظهارات پس از آن بیان شد که به نظر می‌رسد ائتلاف چپ به طور غیرمنتظره‌ در پارلمان به جایگاه اول دست یافته، هرچند که اکثریت مطلق را کسب نکرده است.

لوپن عنوان کرد که حزب او تنها به دلیل رای‌گیری تاکتیکی بین «ائتلاف جبهه مردمی جدید» و جناح مکرون شکست خورد. لوپن اضافه کرد: «پیروزی ما فقط به تاخیر افتاده است.»

انتقاد ژردن باردلا از «ائتلاف ننگ»

ژردن باردلا، رئیس حزب اجتماع ملی، از ائتلاف احزاب چپ و جناح ماکرون انتقاد کرد و آن را «ائتلاف ننگ» خواند. باردلا گفت: «حزب اجتماع ملی اکنون بیش از هر زمان دیگری تنها گزینه جایگزین است.» او متعهد شد که حزبش به «هیچ‌گونه مصالحه سیاسی محدود» تن نخواهد داد و تأکید کرد که «هیچ چیزی نمی‌تواند ملتی را که دوباره امیدوار شده، متوقف کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید