روسیه از خنثی‌کردن عملیات اوکراین برای ربایش یک بمب‌افکن استراژیک خبر داد

سرویس امنیت فدرال روسیه: دست داشتن سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای عضو «ناتو» در تدارک و اجرای این عملیات، فاش شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه، از خنثی کردن اقدام سرویس اطلاعاتی اوکراین با حمایت کشورهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» برای سازماندهی عملیات ربودن بمب‌افکن استراتژیک «تو-22ام 3» به اوکراین خبر داد.

در بیانیه‌ای که دوشنبه، 18 تیر از سوی سرویس امنیت فدرال روسیه منتشر شد، آمده است که سرویس امنیت فدرال روسیه، تلاش مجدد نیروهای امنیتی اوکراین برای انجام عملیات ربایش بمب‌افکن راهبردی دوربرد «تو-22 ام3» متعلق به نیروی هوایی روسیه را خنثی کرد.

بر اساس این بیانیه، سرویس اطلاعاتی اوکراین قصد داشت در ازای پرداخت پاداش مالی و اعطای تابعیت ایتالیایی، یک خلبان نظامی روسی را به خدمت گرفته و او را متقاعد کند که با این بمب‌افکن موشک‌انداز پرواز کرده و در اوکراین فرود آید.

این بیانیه افزود که دست داشتن سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای عضو «ناتو» در تدارک و اجرای این عملیات، فاش شده است.

خبرگزاری «تاس» به نقل از سرویس فدرال نوشت که روسیه در جریان این عملیات، اطلاعاتی دریافت کرد که به نیروهای روسیه در حمله به فرودگاه نظامی اوزرن، کمک کرد.

بمب‌افکن استراتژیک «تو-22 ام3»، یک موشک انداز مافوق صوت دوربرد است که برای انهدام اهداف دریایی و زمینی با موشک‌های هدایت شونده و بمب‌های هوایی، طراحی شده و حامل بمب‌ها و موشک‌های هسته‌ای و متعارف است.

حمله به 30 شهرک در بلگورود

از سویی ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار استان بلگورود روسیه دوشنبه اعلام کرد که نیروهای اوکراینی طی 24 ساعت گذشته با بیش از 50 پرتابه و حدود 30 پهپاد، شهرک‌های این منطقه را هدف قرار دادند که خسارات جانی برجای نگذاشت.

گلادکوف در کانال تلگرامی خود نوشت: «طی 24 ساعت گذشته روستاهای اوکتیابرسکی، ژوراولیوفکا، کراسنی خوتور، پتروفکا، شیتینوفکا و یاسنی زوری در منطقه بلگورود هدف حمله قرار گرفتند و در 4 عملیات بمباران، 23 گلوله و 6 پهپاد شلیک شد که نیروی پدافند هوایی، 5 پهپاد را رهگیری و سرنگون کرد.

گلادکوف افزود که در نتیجه این حملات، دو خانه شخصی، یک خودرو و یک گاراژ آسیب دیدند.

منطقه شیبیکینو نیز هدف حمله 10 فروند پهپاد و 8 موشک قرار گرفت که 7 پهپاد رهگیری و سرنگون شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size