تاکید هلند بر تداوم حمایت از اوکراین

پیروزی جریان راست افراطی در انتخابات پارسال هلند بر تعهد این کشور به ادامه حمایت از کی‌یف سایه انداخته بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روبن برکلمانز، وزیر دفاع هلند، و کاسپار فلدکمپ، وزیر خارجه این کشور، در اولین سفر خود به کی‌یف پس از انتخاب دولت جدید کشورشان، طی دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین و دیگر مقامات ارشد این کشور، بر تعهد آمستردام به ادامه حمایت از اوکراین در برابر روسیه تاکید کردند.

به گزارش «رویترز»، هلند از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه 2022 متحد کلیدی کی‌یف بوده است، اما پیروزی جریان راست افراطی در انتخابات پارسال هلند بر تعهد این کشور به ادامه حمایت از کی‌یف سایه انداخته بود.

فلدکمپ در کی‌یف گفت: «پیام من به تمام مقامات دولت اوکراین این است که هلند در کنار اوکراین می‌ایستد، و از مسیرهای سیاسی، نظامی، مالی، و اخلاقی به حمایت از اوکراین ادامه می‌دهد».

هلند یکی از بازیگران اصلی ائتلاف بین‌المللی برای ارائه جنگنده‌های «اف-16» به اوکراین بوده است. دولت در حال پایان کار این کشور گفته است اولین مورد از 24 جت وعده داده شده به زودی عرضه خواهد شد. برکلمانز گفت تلاش‌ها برای تامین این جنگنده‌ها به منظور تقویت پدافند هوایی اوکراین افزایش یافته است.

وی افزود آمستردام به زودی سه پرتابگر و یک سیستم راداری تحویل کی‌یف می‌دهد، و تاکید کرد هلند در حال مذاکره با شرکای دیگر است تا تمام ابتکارات برای ایجاد ائتلاف‌های بین‌المللی به منظور ارائه سامانه‌های «پاتریوت» که به اوکراین در دفاع از خود در برابر حملات روسیه کمک کرده را به کار گیرد.

فلدکمپ نیز متعهد به پشتیبانی مالی برای تقویت ظرفیت اوکراین به منظور تحقیقات پزشکی قانونی و جمع‌آوری داده‌ها شد. او گفت هلند همچنین یک آزمایشگاه سیار پزشکی قانونی برای استفاده در خط مقدم به اوکراین اهدا خواهد کرد.

به گفته فلدکمپ: «این کار اجرای عدالت درباره بسیاری از کشته‌شدگان اوکراینی که اجسادشان از جبهه بازمی‌گردد را آسان خواهد کرد. همچنین تحقیقات در مورد افراد ناپدید شده را تسهیل خواهد کرد، و به تلاش جمعی برای بازگرداندن کودکان اخراج‌شده از روسیه و پیوستن آنها به خانواده‌های‌شان کمک خواهد کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید