ارتش آمریکا از انهدام 4 پهپاد حوثی در 24 ساعت گذشته خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای آمریکایی دو پهپاد در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن را منهدم کردند، همزمان نیروهای شریک ایالات متحده از انهدام دو پهپاد بر فراز خلیج عدن خبر دادند.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، دوشنبه 18 تیر در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای آمریکایی طی 24 ساعت گذشته، دو پهپاد در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن را منهدم کردند، همزمان ماموریت نیروی دریایی اتحادیه اورپا شریک ایالات متحده، از انهدم دو پهپاد حوثی بر فراز خلیج عدن خبر داد.

در این بیانیه آمده است: «ایالات متحده این پهپادها را تهدیدی قریب‌الوقوع برای نیروهای آمریکایی، نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه دانسته و به همین خاطر این اقدامات را برای محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای نیروهای آمریکایی و ائتلاف و کشتی‌های تجاری انجام داده است.»

ماموریت نیروی دریایی اتحادیه اروپا که مامور حفاظت از کشتی‌های تجاری در دریای سرخ است، یکشنبه 17 تیر اعلام کرد ناوچه «بسارا» وابسته به این ماموریت، دو پهپاد حوثی‌ها در خلیج عدن را منهدم کرده است .

عبدالملک الحوثی، رهبر حوثی‌های یمن، یکشنبه 17 تیر، در یک سخنرانی تلویزیونی، گفت: «عملیات آن‌ها نیمی از ناوبری اسرائیل را مختل کرده است.»

رهبر شبه‌نظامیان حوثی گفت: «عملیات دریایی نیروهای ما بر اقتصاد اسرائیل، آمریکا و بریتانیا تاثیر داشته است». وی افزود: «تردد کشتیرانی اسرائیل در دریای سرخ تقریبا به نصف رسیده است .»

حوثی‌ها از پاییز گذشته کشتی‌های باری که به گفته آن‌ها با اسرائیل مرتبط هستند را در دریای سرخ، دریای عرب و اقیانوس هند با موشک و پهپاد هدف قرار می‌دهند.

یک ائتلاف به رهبری ایالات متحده از ژانویه 2024 حملاتی را علیه مواضع حوثی‌ها در مناطق مختلف یمن در پاسخ به حملات دریایی آغاز کرده است.

با مداخله واشینگتن و لندن و تشدید تنش‌ها از ژانویه، گروه حوثی اعلام کرد همه کشتی‌های آمریکایی و بریتانیایی را جزو اهداف نظامی خود می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید